У Харкові до протидії домашньому насильству приєднались громадські посередники

Що таке домашнє насильство, і як із ним боротися? До протидії насильству у Харкові приєдналися громадські посередники. Вони готові підтримувати та інформувати членів родин, які зазнають приниження чи то фізичного тиску, до кого звертатися та як зберегти родину. Втім, як говорять координатори проекту, за місяць роботи харків”яни довірили громадським посередникам здебільшого інформацію про складнощі взаємин дітей із ровесниками в школах та стосунків батьків із співробітниками на робочому місці.

домашнє насильство
Одна з головних функцій інституту громадських посередників – поширення інформації про те, як протидіяти домашньому насильству, не лише через соціальну рекламу, а й від людини до людини. Громадські посередники є містком між людьми, що опинилися в складній життєвій ситуації , і міськими соціальними службами та поліцією, – розповіли координатори проекту.

Вікторія Преображенська, координаторка проекту “Громадські посередники”

Через людину ту, яка має авторитет, до якої є довіра. Якій інша людина може чесно розповісти про ту ситуацію. яка сталася. Буде впевнений, що інформація буде конфіденційною. Не буде розголошення без її згоди.
Інститут громадських посередників наразі є лише в Харкові. Він об’єднує людей з активною життєвою позицією. Громадські посередники з числа громадських активістів більше за інших чутливі до проявів різних видів насильства та мають інструментарій надання психологічгої допомоги, -розповіли в міськвиконкомі.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови

Это люди, способные быть психологами,независимо от образования. Ведь не все волонтеры у нас с высшим образованием, не все психологи. Это люди, интуитивно готовые прийти на помощь, вступить в контакт. Но они не поняли, что должны были получить образование психолога.

Особлива увага громадських посередників зосереджена на дітях, – говорять координатори проекту. На сьогодні підсумки за місяць роботи громадських посередників ще не підбиті, однак тенденція така, що харків’яни поки не готові відверто розповідати про негаразди в родині, – розповіла Вікторія Преображенська.

Вікторія Преображенська, координаторка проекту “Громадські посередники”

Це більше все-таки пов’язано з дітьми, їх взаєминами в шкільному середовищі. Декілька випадків у робочому колективі і 2 випадки насильства в родині, але це взаємини між партнерами.

На даний час у Харкові підготовано 30 громадських посередників та здійснюється супровід їхньої роботи, – розповіли в міськвиконкомі. Всім їм видано спеціальні посвідчення.

Світлана Маренич