Етичний кодекс депутатів та якість питної води розглядали на засіданні Асоціації місцевого самоврядування

Якість питної води та поведінка депутатів і посадовців органів місцевого самоврядування – ці питання завжди на часі. На зборах Асоціації органів місцевого самоврядування розглянули проект Етичного кодексу депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області. Одне із завдань цього документу- посилення впливу громади на оцінювання якості роботи місцевої влади.

 

Питанням національної безпеки назвали проблему очищення джерел питної води під час зборів Асоціації органів місцевого самоврядування. Бо у низці районів Харківщини очисні споруди або не працюють, або їх немає взагалі.

Віктор Антоненко, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів

В настоящее время отсутствуют канализационные очистные сооружения в поселках Двуречное, Коломак, Кигичевка. Сточные воды от Темновской тюрьмы по-прежнему сбрасываются на рельеф местности. Это запрещено Водным Кодексом категорически, и до сих пор трубопровод не восстановлен. Разворовали, Сергей Иванович!

Щодо очисних споруд Темнівської колонії, то попри необхідність достатнього фінансування з держгаманця цієї установи, обласна влада не збирається стояти осторонь.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Мы понимаем, что экология и проблемы, которые есть, они у нас. Мы с областного бюджета выделяем средства, и тоже в этом году будет реализовываться проект по очистке этих стоков. Потому, что действительно, ситуация там очень серьезная.

Через зменшення використання ресурсів Сіверського Дінця підприємствами вода стала чистішою, проте пити її без додаткового очищення фахівці Асоціації не радять. Тому вже у червні депутати облради планують надати гроші на очищення басейну Сіверського Дінця в такому ж обсязі, як їх надають депутати Бєлгородської Думи. Ще одне важливе питання яке порушили на зборах – Кодекс етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківщини. У проекті кодексу, розданому до рук кожному учаснику зборів, зокрема йдеться про терпимість, безкорисливість, політичну неупередженість посадовців у місцевому самоврядуванні та заборону на корупцію.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

У меня нет иллюзий, что это будет 100% выполняться. Но если в этом вопросе не формировать общественное мнение и не двигаться, не находить новые подходы, то, поверьте, так можно докатиться до Банановой республики, извините.

Після обговорення депутатами рад усіх рівнів, до 20 червня проект Кодексу етичної поведінки депутатів та посадовців направлять міжнародним експертам Ради Європи для отримання рекомендацій. А доопрацьований проект учасники зборів Асоціації розглянуть у серпні.

 

Світлана Маренич