Електронна черга, новий наркозно – дихальний апарат та доступність послуг для людей з обмеженими можливостями – нововведення у стоматполіклінці №7

Електронна черга, новий наркозно – дихальний апарат та доступність послуг для людей з обмеженими можливостями. Харківській міська стоматологічна поліклініка № 7 презентувала нововведення, що відбулися впродовж останніх двох років у рамках програми ” Інновації в пріорітетних напрямках розвитку галузі охорони здоров”я Харкова”.

з сайту Харківського міськвиконкому

з сайту Харківського міськвиконкому

 

Комп’ютерні технології, без яких сьогодні не обходиться жодна галузь, знаходять застосування у діяльності харківських медиків. Після завершення пілотного проекту по впровадженню електронної реєстратури в харківській поліклініці номер вісім, до новацій залучився і колектив 7-ї стоматологічної поліклініки.

Кирило Бєлєвцев, куратор проекту по впровадженню електронної реєстратури

Были достигнуты цели проекта и всё заработало. После этого было принято решение внедрить во всех поликлиниках города многопрофильных и специализированных, как вот седьмая стоматологическая поликлиника. Проект стартовал и сейчас работает в поликлинике электронная регистратура.

Для впрвадження електронної реєстратури була створена необхідна матеріально-технічна база, проведено ремонти приміщень, оснащення комп’ютерною технікою та встановлена IP-телефонія. На реалізацію проекту із бюджету міськради було спрямовано майже один мільон гривень. Нововедення, на думку медиків, стануть корисними не тільки для персоналу, а в першу чергу для паціентів.

Наталя Удовиченко, головний лікар КЗОЗ “СМП №7”

Каждый врач видит кто к нему записался. Пациент может записаться онлайн на приём. У нас есть электронная карта, то есть все пациенты вносятся в единую базу данных. Мы сейчас формируем реестр пациентов. Формируется система диагнозов, система отслеживания этих пациентов, не теряется ни одно посещение, то есть это всё находиться в компьютерном виде. И мы можем поднять историю пациента и посмотреть всё, что с ним было сделано за весь период времени.

Впродовж останніх двох років в поліклініці провели й капітальний ремонт стоматологічного дитячого відділення. Тепер кабінети укомплектовані сучасним стоматологічним обладнанням. Запрацював і міський центр дитячої анестезіології в стоматології з денним стаціонаром, що є унікальним серед комунальних медичних закладів України. Саме тут практикується надання стоматологічної допомоги дітям під загальним знеболюванням.

Сергій Курочка, завідувач міського центру дитячої анестезіології в стоматології з денним стаціонаром

Раньше мы оказывали такую помощь не только детям но и взрослым, но учитывая то что сейчас есть адекватные анестетики эта необходимость отпала. А детям это необходимо, потому что ребёнку не объяснишь, что можно уколоть укольчик маленький и не будет больно. Они этого не понимают. Им всё равно больно любое прикосновение. Для этого мы и работаем и существуем.

Для потреб Центру було придбано наркозно-дихальний апарат нового покоління, який дає можливість забезпечити знеболення методом інгаляційної анестезії з використанням препарату севофлюрану, що дуже ефективно при недовготривалих стоматологічних маніпуляціях.

Наталя Сафонова, лікар-анастезіолог

Это наркозно-дыхательный аппарат. Возможности на самом деле очень большие, потому что этот аппарат можно использовать как для проведения наркоза, маска, специальные трубы для подсоеденения маски. Интубационного наркоза, если это необходимо для наших условий. И можно вентелировать, если такая ситуация сложиться длительное время. То есть это очень умная машина. Она очень современная.

Стали доступнішими медичні послуги і для для людей з особливими потребами. В поліклініці встановлено пандуси, що дозволяють безперешкодно пересуватися маломобільним пацієнтам. Обладнано і туалетну кімнату для людей з інвалідністю.

Олена Шенгарьова, віце-президент громадської організації інвалідів “Креавіта”

На данный момент это единственная поликлиника, в которой идеально соблюдены принципы доступности. У нас не так много в городе Харькове доступных стоматологий и я с радостью хочу сказать, что вот сейчас есть поликлиника, куда могут прийти люди которые передвигаются на колясках и получить качественное обслуживание.

Колектив сьомої стоматологічної поліклініки нараховує більше 180 медичних працівників, з них 140 лікарів та 55 працівників середнього медичного персоналу. В одну зміну тут приймають до345 пацієнтів.

Юлія Котелевська