Екс-суддю з Луганщини, який оголосив себе президентом, судитимуть заочно

Уточнене клопотання про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього голови Апеляційного суду Луганської області Візира А. М. направлено днями до Червонозаводського райсуду Харкова. Про це журналістам повідомив прокурор Харківської області Юрій Данильченко.

“Дані про кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР у квітні минулого року за фактом розповсюдження у ЗМІ відеозвернення, в якому Візир оголосив себе президентом Південно-Східної України і закликав до захоплення державної влади, а також зміни територіальної цілісності та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України. Візир підозрюється у скоєнні цілого ряду злочинів, передбачених ч.3 ст.109, ч.3 ст.110, ч.1 ст.353, ч.1 ст.258-3 КК України”, – розповів Данильченко.

За словами прокурора області, підозрюваний у своєму зверненні закликав до захоплення адмінбудівель на території Луганської, Донецької, Харківської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, а також створенні в межах цих територій самостійного державного утворення, яке не визнає український уряд.

“У нас є підтвердження від Служби безпеки України про те, що Візир переховується від слідства на територіях тимчасово непідконтрольних України. Тому ми і звернулися до суду за дозволом на проведення спеціального розслідування. Якщо суд задовольнить наше клопотання, матеріали провадження будуть відкриті для ознайомлення стороні захисту, після чого обвинувальний акт буде скерований до суду”, – пояснив прокурор області.

Довідково:

Закон про заочне судочинство в Україні (Закон України «Про внесення до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини») набув чинності у жовтні 2014 року.

Ця форма судочинства називається спеціальним досудовим розслідуванням. Воно проводиться виключно за конкретними статтями Кримінального кодексу України – злочин проти основ національної безпеки, терористична діяльність, корупційні злочини та умисне вбивство.

Заочне правосуддя не застосовується до неповнолітніх.

Для України – це нова форма кримінального переслідування, тоді як в країнах Європи, зокрема Франції, Данії, Болгарії, Естонії, Литві, Швейцарії, Італії заочні вироки – звична судова практика