Економічне майбуття країни

Президент України зосередився на окресленні економічного майбуття країни. А фахівці державного підприємства «Чернігівстандартметрологія» вручили Чернігівському державному технологічному університету сертифікат на систему управління якістю освіти.

 

Відкриття десятої сесії парламенту шостого скликання. Президент виступає під вигуки опозиції “Юлі-волю”. У своєму виступі глава держави зосередився на окресленні економічного майбуття країни. Рік буде дуже непростим, сказав Віктор Янукович. Аби подолати негаразди, варто бути, передусім, сильними духом та певними у своїх силах.

Віктор Янукович, Президент України

Ми маємо остаточно подалати комплекс меншовартості – це наше спільне завдання. Його можна досягти шляхом консолідації навколо ідеї модернізації країни. Перше – енергетична безпека країни, в тому числі шляхом диверсифікації енергоносіїв.

За переконанням Віктора Януковича, досвід останніх двох років засвідчив – потрібно зосередитись на власних силах та можливостях. Президент певен, в центрі внутрішніх перетворень в Україні має стояти громадянин, його свободи та соціальне забезпечення.

Віктор Янукович, Президент України

Ми повинні відпрацювати та почати впровадження справедливої системи адресної соціальної допомоги. Країна – це не казарма, де всі отримують трохи і порівну. Кожен наш співвітчизник має зрозуміти, що піклуються саме про нього та його родину, а допомога має бути добре прорахованою.

Серед першочергових завдань на поточний рік, глава держави назвав зменшення тиску на бізнес. Мовляв, буває, що уряд, ініціюючи зміни до Податкового кодексу, лобіює чиїсь інтереси. Таку практику Президент вважає неприпустимою. Віктор Янукович сказав – податкові правила мають бути однакові для всіх, і на цьому треба ставити крапку.

Днями фахівці державного підприємства «Чернігівстандартметрологія» вручили Чернігівському державному технологічному університету сертифікат на систему управління якістю. За словами ректора університету Сергія Шкарлета, впровадження такої системи, яка дає гарантію якісної освіти – вимога часу для всіх навчальних закладів. Втім, на сьогодні в Україні лише 14 вишів із майже 900 мають сертифіковані програми управління. Чернігівський технологічний університет до такого серйозного кроку ішов всі 50 років свого існування, акумулюючи матеріально-технічну базу, професорсько-викладацький склад, науковий потенціал.

Володимир Кальченко, проректор Чернігівського державного технологічного університету

Ми постійно намагаємося поліпшити свою роботу… Ця сертифікація – не обов’язкова, це ініціатива організації, яка хоче сама перевірити і підвищити свій рівен. Якщо організація хоче побачити на якому рівні вона знаходиться, вона замовляє цю послугу.

Щопівроку держстандартметрологія відслідковуватиме виконання університетом вимог системи управління якістю – починаючи від забезпечення інноваційного характеру освіти, впровадження у навчальний процес досягнень науки й передових технологій, інтеграції в міжнародний науково-освітній простір і до створення якісних умов праці, навчання і відпочинку працівників та студентів. Втім, в університеті таких перевірок не бояться – навпаки, ставляться до них як до стимулу завжди бути в тонусі.

 

Юлія Губська