Досвідчені паркуристи радять новачкам не наслідувати карколомні трюки з інтернет-уроків (відео)

Екстрим, як сенс життя. Під час занять паркуром на недобудованому басейні у центрі міста травмувався 17-річний юнак. Чому підлітків вабить на подібні об’єкти та як уберегти себе від негативних наслідків, займаючись паркуром,- розкаже Юлія Котелевська.

паркур

Юлія Котелевська – кореспондент

Саме такі недобудовані споруди улюблене місце для підлітків екстрималів. Напередодні група молодиків займалася тут, так званим, паркуром. Та один із хлопців не втримавшись впав з висоти майже шести метрів.

17-річний юнак був доправлений до лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги. Серйозних ушкоджень він не зазнав, розповіли лікарі, та є підозра на закриту черепно-мозкову травму. Паркуристи кажуть, що про небезпеку занять на подібних недобудовах розуміють, проте підкорення кожної такої будівлі для них – це нове досягнення.

Артем, паркурист

Они опасны, но в этом и есть паркур, что это на грани жизни и смерти. Я не считаю конечно, что человек когда не обучен, ему стоит приходить в такие места. Конечно он должен научиться. Просто это уличная культура. И то что мы сейчас находимся в этом здании – это и есть дух этого уличного стиля.

А ось засновники школи паркуру у Харкові впевнені, що подібні споруди не місце для проведення тренувань, особливо якщо людина не має належної підготовки. Тому паркуристам-початківцям слід все ж таки обрати спеціально облаштовані зали, де під керівництвом тренерів можна буде навчитися виконувати трюки без ризику для життя.

Олег Малафеєв – представник школи паркуру та акробатики ArsNova

Присутствует в паркуре такая проблема, что молодые люди видят в интернете видеоролики о паркуре и видят те трюки, которые там делают, но они не понимают, что за этими трюками стоят долгие годы тренировок и серьёзная физическая подготовка. Мы в нашем зале пытаемся донести и вложить зерно безопасного развития. Так как паркур это в первую очередь безопасное и рациональное перемещение, а не выкрутасы.

Подібних недобудованих споруд у Харкові досить багато, та й доступ до більшості з них відкритий. Хлопець постраждав на незавершеному будівництві басейну, що у центрі міста на вулиці Клочківській. Наразі правоохоронці проводять перевірку за фактом падіння підлітка з висоти.

Юлія Котелевська