Доступність міста для інвалідів (відео)

Вільний рух – вільний доступ. Забезпечити вільне пересування людям з особливими фізичними потребами намагається міська та обласна влада. Ще раз о проблемах безперешкодного доступу для людей з обмеженими можливостями. На них наголосили на засіданні комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення.

 

Доступність об’єктів соціальної та медичної сфери, пристосованість під’їздів житлових будинків і тротуарніх бордюрів для переміщеня людей з обмеженими можливостями та транспортна доступність. Наскільки Харків пристований для людей-візочників – ці питання розглядались на засіданні комітету.  Нещодавній випадок в аеропорті, коли чоловік, що переміщається в інвалідному візку, самотужки не зміг вийти з літака – в мерії називають непорозумінням та порушенням правил авіаперевезення.

Світлана Горбунова-Рубан, заст. міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

Не правильно поступила немецкая авиакомпания, которой принадлежит этот рейс-самолет. Дело в том, что по установленным правилам – за 48 часов до прибытия такого пассажира нужно предупреждать.

За приклад організації вільного доступу в мерії вважають переобладнання однієї з харківських шкіл. Тут діти з обмеженими можливостями стали на рівні зі звичайними. До школи вони прїжджають на спеціальному автобусі.

Катерина Жердєва, директор Департаменту праці та соціальної політики

Это первая в Украине – школа равных возможностей. Общеобразовательная школа № 124 стала доступна для детей с ограниченной мобильностью. В школе – автобус, оборудованный пандусом, каждый день привозит детей в школу и отвозит после занятий домой.

Неналежна організація та брак коштів – головні причини безперешкодного доступу маломобільних груп населення, так вважають в громадській організації “Креавіта”. Олена Шингарьова, віце-президент організації, за причину також називає халатність та небажання допомогти. Один з подібних випадків – бордюрні камені повинні бути не вище аніж чотири сантиметри. Проте, за словами Шингарьової, у місті висота бордюрів в середньому двадцять-тридцять сантиметрів.

Олена Шингарьова, віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів “Креавіта”

Просим, чтобы в ходе реконструкции дорог бордюрные камни были понижены до высоты 4 см.

В місті щодо бордюрів роботи поки що ведуться біля стадіону “Металіст”, зауважили в Департаменті будівництва.

Володимир Рибаков, заст. директора Департаменту будівництва та шляхового господарства

Одна сторона прилегающая к стадиону, бортов практически вообще не будет, а со стороны заездки там будет пониженный борт – не выше 2 см. 4, мы считаем, что это многовато, а 2 – в самый раз.

Також для людей з обмеженими можливостями у місті закупили близько двадцяти автобусів та більше п’ятдесяти тролейбусів. З них тридцять тролейбусів – вже на маршруті. Щодо маршруту такого транспорту, то як розповіли в мерії, графік руху буде опубліковано у міських газетах та на самих зупинках.

 

Олена Рижова