Доступне житло для молоді та гідні зарплати для випускників – у Харкові Микола Азаров зустрівся зі студентсвом

Максималізм та мрії молоді як орієнтир для Уряду. Доступне житло для випускників навчальних закладів, працевлаштування та гідна зарплата, ці та інші теми обговорювалися сьогодні під час зустрічі прем’єр- міністра України Миколи Азарова зі студентами Харкова. Як ішлося на зустрічі, за умови політичної стабільності, цілком імовірно, що вже за пару років можна вийти на зарплату для пересічного громадянина в 4 тисячі гривень.

 

На зустріч із прем’єр- міністром до палацу студентів Юракадемії прийшли студенти з багатьох вищих навчальних закладів. Третьокурсниця педуніверситету Аліна каже, що запрошували спеціальними листівками не абикого.

Аліна Субочева, студентка ХНПУ імені Г. С. Сковороди

Уважних, працьовитих, активних. Тих, кому не байдужа доля України і науки.

Розмова з прем’єр- міністром розпочалася із запитань про те, що потрібно молодим фахівцям і перейшла до дискусії, як зробити доступним житло для випускників ВНЗ. Студентка Галина виявилася найсміливішою. Відзначила, що для придбання житла потрібна гідна зарплата, не менше 4 тисяч гривень, щоб назбирати на перший внесок. З нею погоджуються і студенти Юракадемії.

Антон Блохін, студент юракадемії

Семья из 2 человек это 8 тысяч гривен. По-моему, семья из 2 человек способна прожить на 4 тысячи гривен. И через два года это получится 72 тысячи – это надо еще чуть – чуть накопить для первоначального взноса.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Ну, 4 тысячи, я думаю, мы выйдем …. через пару лет выйдем.

Уряд працює над тим, як почати будівництво сучасного житла, на рівні євростандартів, каже Микола Азаров. І в таких масштабах, аби розв’язати житлове питання найближчим часом.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Первый год это может быть 10-15 тысяч квартир в год. Но в течении 5 лет мы должны выйти на создание примерно 100 тысяч квартир в год.  Задача ясна? – Энтузиазма не слышу! – Апплодисменты.

Як зауважив прем’єр-міністр, молода людина має бути готовою працювати на двох роботах, аби здійснити мрію про власне житло. Мовляв, квартиру ніхто не принесе на тарілочці. Однак Уряд думає над тим, як для молодих фахівців, які поїдуть працювати на село, все-таки зменшити перший внесок на придбання житла, який становить 25%.

 

Світлана Маренич