“Дорога на Схід” – Леннон замість Леніна, хедлайнери фесту та як доїхати (відео)

Дорога на Схід у прямому та переносному розумінні. А ще відкриття муралу з портретом Джона Леннона на колишній площі Леніна в Ізюмі. 18-го та 19-го серпня в Ізюмі та селі Іванівка відбудеться II літературно-музичний фестиваль “Дорога на Схід”. Хедлайнери фестивалю – Юрій Андрухович і АртПоле зі спектаклем «Альберт, або Вища форма страти», «Тартак», «ШАNА», «The ВЙО »,« Жадан і собаки ».

дорога на схид

У фестивалі “Дорога на Схід” візьмуть участь як уже відомі в Україні письменники та музиканти, так і митці з прифронтових територій. Музикант із єдиного в місті Сватове рок-колективу Андрій розповів, що перший фестиваль “Дорога на Схід” для маловідомих широкому загалу музичних гуртів став справжнім ковтком кисню. Мовляв, місцеві гурти зазвичай залишаються поза увагою меломанів.

Андрій Клименко, музикант гурту “Ізобарра Тор”, м. Сватове Луганської обл.

Ми оставалися завжди не у дєл. А коли приїхала “Дорога на Схід”, на нас звернули увагу. Ми теж брали кучасть, ми грали. А для нас це важливо, бо коли ми грали, а ми граємо з 2003 року наш колектив існує, нам казали: “А що, в місті є такий гурт? Про нього ніхто не знав.

У великих містах, зокрема в Харкові, існує система, яка просто ламає гарні музичні колективи, – говорить Андрій.

Андрій Клименко, музикант гурту “Ізобарра Тор”, м. Сватове Луганської обл.
Я телефоную в якийсь клуб, хочемо приїхати, пограти. Вони кажуть; підв’язуйтесь до харківського гурту. Хай вони страшні, п’яні, але ви тільки з харківським гуртом грайте.

На Сході України, зокрема на Слобожанщині, збереглися зразки етнічної національної культури, – розповіли дослідники народнопісенної творчості. І це попри вплив індустріалізації, голодоморів. Тож на фестивалі “Дорога на Схід” будуть представлені автентичні твори, а також обробки слобожанського фольклору.

 Світлана Коновалова, заст. керівника дослідницько-виконавського гурту “Муравський Шлях”

Це, наприклад, такі сільські колективи, як “Калинонька”, з селища Лиман Зміївського району. Ще декілька інших. Це міські колективи, як відомий “Муравський шлях”, який займається вже реконструкцією. Для них виступ є результат багаторічної дослідницької роботи. І виступ відомого в області рокового колективу “Яри“.

Співпраця із місцевою владою під час організації масових заходів та волонтерських поїздок на Схід має неабияке значення, – говорять організатори фестивалю.

Сергій Жадан, поет, музикант, громадський діяч, ініціатор та головний організатор всеукраїнького фестивалю “Дорога на Схід”

Для нас це важливо, щоб це не була якась партизанська діяльність. Владі треба нагадувати про їхні обов’ячзки. Їхні обов’язки займатися культурною політикою. Це ненаші примхи. Це не якийсь надлишок, що має стояти в останню чергу. Що має стояти після комуналки, стану доріг.

Доїхати до фестивалю можна приміськими поїздами, регулярними автобусними рейсами або додатковими автобусами з автостанції “Заводська” (станція метро “Індустріальна”), – кажуть організатори.

Іванна Скиба-Якубова, співкоординаторка фестивалю “Дорога на Схід”

Є такий сайт http://zhadancharity.org.ua/  Ви можете туди зайти, і там буде повинй розклад, програма, повна інформація про кемпінги з реєстрацією. Щоб ми просто знали, скільки людей. І повний розклад автобусів, автобуси будуть ходити з Харкова, до повороту на Іванівку, і там пересадка на наступний автобус, який доїде до фазенди “Виноград”.

Скільки людей може відвідати фест цього року- організатори точної цифри не називають. Мовляв, було б добре, коли б якомога більше мешканців Ізюма, а також прилеглих населених пунктів не оминули увагою “Дорогу на Схід”.

Світлана Маренич