Донори в погонах

Правоохоронці з лінійного управління здають кров для онкохворих дітей.

Дмитро став донором вперше. Каже – радий нагоді допомогти хворим малим.   

Дмитро, донор

Да, в первый раз сдаю кровь. А вот какое ощущение? Та ну, никакого, вот обычное ощущение, как обычно. Ну немножко да, слабость присутствует.

 

Після процедури треба відновити сили. Донорів з управлінні МВС на південній залізниці після здачі крові пригощали канапками, соком та шоколадом.

Андрій, донор
Шоколад, литр гранатового сока. Єто чтобі восстановить, да? Да. А сколько крови возьмут, знаете? 400 грамм.

Стати донором може не кожен, – кажуть медики. Спершу треба перевірити кров на незараженість.

Тетяна Дашкова, медсестра

На компьютер, потом лаборант обследует, потом заключение врача происходит, а потом уже попадает в операционную к медрегистраторам, а потом уже берут кровь с него. А что значит на компьютер? Ну, компьютер, там проверяют, нет ли у него заболеваний, который, которые… противопоказаний

У вояків – командир у всьому приклад. Тож, першим донором став Андрій Мельниченко, начальник управління МВС на південній залізниці. За його словами, з центром крові управління співпрацює давно. Одночасно зі своїми харківськими колегами, донорами стали правоохоронці з Куп”янську та Полтавській області.

Андрій Мельниченко, начальник управління МВС на Південній залізниці

Сегодняшнее мероприятие у нас уже не первое, мі ежегодно управление участвует в таких вот акциях по сдаче крови… более 300 сотрудников сегодня сдадут кровь именно в Харькове.

 Заготовлена кров придатна до переливання лише 15 діб, – розповідає Вадим Яворський, головний лікар обласного центру служби крові. Щоденно на Харківщині донори здають близько сотні літрів крові, від нестачі область не страждає. Натомість, є медичні заклади, зокрема ті , що спеціалізуються на лікуванні онкохворих, де кров для переливання потрібна завжди.

Вадим Яворський, головний лікар обласного центру служби крові

Сегодня ситуация достаточно стабильна и она достаточно стабильна в силу постоянно проводиміх подобніх мероприятий.

Кров, що здали міліціянти південної залізниці,  отримає шістнадцята дитяча лікарня.

Вадим Шевякін