До університету без ЗНО. Які харківські вищі навчальні заклади прийматимуть абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Донбасу

Вступити до українських вищих навчальних закладів абітурієнти із тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини зможуть за  спрощеною процедурою. Таким вступникам з цього року не обов”язково мати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання та атестати. Проте без знань точно вступити не вийде.

 

вступна кампанія 2

 

Жителі непідконтрольних Україні територій та населених пунктів на лінії розмежування, аби вступити до вищого навчального закладу, мають звернутися до освітнього центру “Донбас-Україна”. Він працює на базі переміщеного вишу – Луганського національного аграрного університету, який нині розташований у приміщеннях Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та Аграрному університеті імені Докучаєва. Для підтвердження реєстрації абітурієнт має надати паспорт із пропискою, а коли не має паспорта – свідоцтво про народження та паспорт одного із батьків українського зразка. Ще повинен мати при собі ідентифікаційний код та документ про освіту.

Лариса Васюренко, керівник освітнього центру “Донбас-Україна”

Немає атестату про закінчення школи українського зразка – ми допоможемо в центрі з цим. В нас в центрі є навчальний заклад для нашого вузу – це Вище училище фізкультури і спорту, яке вже другий рік буде працювати з нами. І через це училище ми проводимо державну атестацію, отримуємо там атестат українського зразка.

Уже зараз до освітнього центру телефонують чимало абітурієнтів, каже Лариса Васюренко. Звертаються випускники шкіл з тимчасово окупованих територій, які мають сертифікати ЗНО. Вони написали тести в навчальних закладах на підконтрольних територіях України.

Лариса Васюренко, керівник освітнього центру “Донбас-Україна”

Вона має можливість обирати: якщо ці сертифікати мають бали недостатні, вона має право не надавати їх нам. А здавати вступні іспити. Також як вона не здавала ЗНО взагалі, вона звертається до нас також, при університеті здає ті іспити, які зазначені в умовах прийому.

Попри те, що навчальний заклад переміщений, знання, отримані в ньому, цілком достатні для роботи на аграрних підприємствах, кажуть у ВНЗ.

Олена Знаткова, помічник ректора ЛНАУ

В этом году университет принят в состав Харьковского университетского консорциума. Что это нам позволяет? При отсутствии нашей материально-технической базы собственной, мы можем пользоваться научными помещениями, приборами, лабораториями всех ВУЗов Харькова.

Цьогоріч Міністерство гарантує бюджетні місця для абітурієнтів, що звертаються до освітніх центрів. Навчання – за денною формою. За умови складених іспитів. Діти-переселенці з цього року таклож мають право на соціальну стипендію, рзповіли в освітньому центрі.

Лариса Васюренко, керівник освітнього центру “Донбас-Україна”

Якщо вони не отримали достатній рівень для отримання академічної стипендії, вони зможуть отримати соціальну стипендію. При умові, якщо у них буде справкка переселенця.

Від 19-го червня освітній центр “Донбас-Україна” працює в консультаційному режимі. Із 12-го липня по 30 вересня триває прийом документів від вступників.

Світлана Маренич