До третіх роковин Іловайської трагедії

Сьогодні – третя річниця Іловайської трагедії. Українці вшановують пам’ять загиблих Героїв. Наприкінці  серпня 2014-го  року сили АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські війська і терористи обстріляли “зелений коридор”, яким, згідно з домовленістю, мали виходити українські військові.
 илов трагедыя
Заміжньою офіційно Наталя була лише 4 дні. А потім стала вдовою.  До цього в громадянському шлюбі із чоловіком  прожили понад 5 років, але  тільки перед  самісеньким виїздом в Іловайськ, куди направлявся його  підрозділ на підтримку бойовим побратимам, Сергій Бригайло відвів кохану до РАГСу. 22-го серпня вони розписалися, а з 26-го чоловік вже перестав відповідати на телефонні дзвінки.
Розуміння, що чоловіка нема серед живих прийшло тільки через рік. До липня 2015-го року Сергій Бригайло — мобілізований боєць 92-ї окремої механізованої  бригади, вважався зниклим безвісті.
За офіційними даними, в боях під Іловайськом загинули 366 українських військових, 430 – отримали поранення, 300  – потрапили в полон. Серед тих, хто пережив  жах неволі, Олексій Антипов. Згадує, як залишившись практично без зброї, його підрозділ був змушений здатися.Олексія  повернули в Україну  в рамках  обміну полоненими. У неволі він пробув 119 днів.
Після повернення додому заснував громадську організацію для підтримки родин загиблих та зниклих безвісті бійців. Комусь допомагав знайти чи ідентифікувати рідних, іншим була необхідна  моральна підтримка. Без підтримки  небайдужих співвітчизників та допомоги волонтерів пережити горе від втрати складно, – ділиться  наболілим Наталя. От і сьогодні в день 3-ї річниці Іловайської трагедії вона не в змозі  залишатися на самоті, відгукнулася на запрошення волонтерів Укроп -холу.
Нині жінка сама виховує доньку й сина, якому на момент гибелі батька було тохи більше року. На підтримку з боку держави  не нарікає. Говорить, має  можливість користуватися усіма передбаченими законом пільгами. А от відповіді на питання  “Чому так сталося?”,   ані   Наталля, ані Олексій так і не знайшли.
Тим часом Генеральна прокуратура Украины на офіційному сайті відзвітувала  про результати  розслідування  подій  “Іловайского котла”.
Ольга Шевченко