До озера Лиман випустили більше 300 тис. мальків (фото)

Щоб рибка водилась. До озера Лиман, що у Зміївському районі, випустили більше 300 тис. мальків товстолобів, коропів та білих амурів. За підрахунками фахівців, прижитися має щонайменше 80% малька. І вже наступної осені випущена до озеро риба набере належних розмірів та ваги.

Понад 300 тис. мальків товстолобів, коропів та білих амурів випустили до озера Лиман у Зміївському районі. Спеціалісти підприємства “Лиманський рибгосп” кажуть, зариблення – планове. Крім цього, саме за таких погодних умов мальок найкраще приживається у новому середовищі.

Андрій Бондаренко, гол. держінспектор “Харківрибохорони”

Зарыбление проходит согласно режима этого водоема. Сегодня будет выпущено около 250 штук малька толстолобика, 40 тысяч штук карпа и около 25 тысяч штук белого амура.

80% випущеної до озера риби – виживе і почне розмножуватись самостійно, – переконані спеціалісти підприємства. Адже перед зарибленням фахівці перевіряють стан малька: визначають середню вагу кожної рибини та пильнують, аби вона була візуально здорова, щоб не занести до водойми шкідливих мікроорганізмів. Крім цього, звертається увага і на стан самої водойми.

Олександр Коростельов, держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Харківської області

По результатам анализов было подтверждено, что рыбка здорова. Далее, согласно инструкции произвели забор основного стада малька. Водичка, в которой его транспортируют обрабатывается специальными препаратами, дабы минимизировать какие-либо механические повреждения, ранки, травмы.

“Лиманський рибгосп”- єдине подібне держпідприємство в області. У ньому рибу не просто вигодовують до певного розміру, а й вирощують так званим “повним циклом”.

Юрій Лисак гол. інженер-рибовод ДП “Лиманський рибгосп”

Мы искусственно берем икру, производим личинку маленькую. Личиночку садим в пруды. Подращиваем в прудах, потом подрощеную сигалеточку рассаживаем в такие вот садки, и она подрастает уже двухлетка рыба крупнее. И выпускаем в озеро, уже на товарную рыбу.

Меньше ніж за рік, вже наступної осені, випущену до озера рибу можна буде виловлювати.

 

Діана Корсун