До нової школи в Пісочині батьки записали більше 400 дітей

Навчати своїх малюків у новій школі забажали батьки 130 майбутніх першачків. До 2 – 9-х класів уже записали понад 300 учнів, – повідомили в ХОДА.

песочин школа

Будівельні та оздоблювальні роботи в школі мікрорайону «Мобіль» виходять на фінішну пряму. А поки дизайнери прикрашають внутрішні приміщення, триває процес формування педагогічного колективу нової школи. Планується, що тут працюватимуть близько 30 вчителів.

«На даний час проводяться співбесіди з учителями та планується їх діяльність у новому закладі з урахуванням адаптаційного періоду дітей, які навчалися в різних класах та закладах як українською, так і російською мовами. У школі працюватимуть як вчителі вищої категорії, так і молоді спеціалісти», – розповіла начальник відділу освіти Харківської РДА Ольга Бабельчук.

У школі також зможуть навчатися діти з особливими потребами. Для цього забезпечено безперешкодний доступ до будівлі та кабінетів, функціонуватиме спеціально обладнаний ліфт.

«Класи з інклюзією будуть не тільки для тих, хто не може самостійно пересуватися. У них можуть навчатися діти із затримкою психологічного розвитку. Для них створено всі умови для навчання. У таких класах може бути не більше п’яти учнів, а, окрім вчителя, має бути ще й помічник», – пояснила Ольга Бабельчук.

Пісочинський селищний голова Олег Чернобай говорить, що жителі з нетерпінням чекають на відкриття школи. Адже два існуючих у населеному пункті навчальних заклади переповнені в декілька разів. Будівельники працюють без вихідних для того, щоб першого вересня діти сіли за парти нової школи. Зараз тут шпаклюють та фарбують стіни, укладають плитку, займаються упорядкуванням території навколо будівлі.

«Будівництво школи знаходиться під особистим контролем голови ХОДА Юлії Світличної. Харківська облдержадміністрація надає дієву допомогу. Без коштів обласного та районного бюджетів, без допомоги Державного фонду регіонального розвитку нам би не вдалося реалізувати цей проект, – сказав Олег Чернобай. – Проект цього закладу розроблений за новими вимогами і технологіями. Я впевнений, що це буде найкраща школа в Україні».

За словами Чернобая, під час будівництва школи акцент було зроблено на впровадженні енергоощадних заходів для того, щоб надалі не було проблем з оплатою енергоресурсів. Зокрема, встановлено індивідуальний тепловий пункт, енергоощадними будуть ліфт, світильники, лампочки тощо.

Довідково:

Будівництво школи в мікрорайоні «Мобіль» розпочалося в кінці 2015 року. Виділення коштів на роботи з державного та обласного бюджету ініціювала голова ХОДА Юлія Світлична. Це перша школа, яку зводять «з нуля» в Харківській області за останні 12 років. Школа триповерхова. Навчатися тут зможуть 640 дітей. Зараз у Пісочині не вистачає близько 800 шкільних місць. У селищі працюють два навчальних заклади: колегіум, який переповнений у два рази, і школа, де кількість учнів на 30% перевищує планові показники.