До кінця року у великій залі філармонії завершать загальнобудівельні роботи та монтаж сценічного обладнання

Роботи на другому пусковому комплексі Харківської обласної філармонії – це велика зала майже на 800 місць – тривають не один рік. Зараз усе йде за графіком, є все необхідне: і фінансовий ресурс, і технічні можливості, і робоча сила, – повідомила сьогодні, 29-го червня, губернатор Харківщини Юлія Світлична.

филармония29июня

За її словами, обсяг робіт, які ще належить провести, досить значний і потребує особливої уваги. Є частини ліпнини, які потрібно або відновити і привести до ладу, або виготовити заново. Потім потрібно провести підготовчі роботи та взятися до оздоблення. Головне завдання, яке я ставлю будівельникам: об’єкт повинен бути завершений протягом двох років».

Керівник компанії-генпідрядника ВАТ «Трест «Житлобуд-1» Олександр Харченко повідомив, що до кінця року буде закінчено загальнобудівельні роботи, встановлять двері, вікна, змонтують покрівлю, а також завершать монтаж сценічного обладнання.

«Наступного року нам необхідно буде близько 7 – 8 місяців для закінчення оздоблювальних робіт, укладання плитки, паркету, установлення крісел, диванів, облаштування сцени тощо», – уточнив Олександр Харченко.

За словами директора й головного диригента Харківської обласної філармонії Юрія Янка, велика зала філармонії виглядатиме так само, якою вона була у XIX столітті.

«Сама зала буде з ложами, ліпленням, атлантами, янголятами. Сама філармонія після завершення робіт стане величезним комплексом, де можна буде отримати повний спектр музичних послуг: послухати орган, оркестр, солістів, хор», – перерахував Юрій Янко.

Він також розповів, що вперше в Україні в залі буде встановлено спеціальне звукове обладнання (так звана «мушля», яка фокусує звук). Також змонтують спеціальний механізм, завдяки якому буде підніматися й опускатися оркестрова яма.

«Слухаючи Юлію Олександрівну, слухаючи будівельників, ми розуміємо, що відкриття великої зали дійсно наближається, і ми це відчуваємо. Думаю, що все намічене буде зроблено, і ми не підведемо ані керівництво області, ані наших слухачів», – підкреслив Юрій Янко.

Голова ХОДА нагадала, що реконструкція філармонії ведеться за рахунок співфінансування з державного та обласного бюджетів.