До Харкова повернувся міжнародний фестиваль театру ляльок

IV Міжнародний фестиваль театрів ляльок та інших форм сценічної анімації «Anima» відбудеться з 25-го по 29-те вересня у Харкові, – повідомив його співорганізатор, зав. кафедри майстерності актора та режисури театру анімації університету мистецтв імені І. П. Котляревського Олександр Інюточкін.

фестиваль кукол

За його словами, фестиваль присвячений 100-річчю від дня заснування вишу. Цей фестиваль не проводили з 2008 року, і через дев’ять років Харків прийме кращі театральні колективи з України, Аргентини, Іспанії, Італії та Молдови. Всього пройде десять вистав для дітей.

Відкриє фестиваль спектакль «Їжачок з туману» Харківського державного академічного театру ляльок імені В. А. Афанасьєва в постановці режисера Оксани Дмитрієвої. Київський муніципальний академічний театр ляльок представить свою версію казки Редьярда Кіплінга «Слоненя» у виставі «Чому довгий ніс у слона?». Молодий харківський колектив «Малий театр маріонеток» покаже «Вертеп», хмельницький театр представить постановку за ранніми віршами і листами Лесі Українки «Лесині листи», а Київський театр маріонеток – казку «Червона Шапочка».

Кишинівський Республіканський театр ляльок «Лікуріч» привезе з собою «Легенду про добре серце». Гості з Іспанії представлять свій варіант казки «Вовк і семеро козенят», а лялькарі з Аргентини – дитячу постановку «Блакитний шарф». Новим для харків’ян стане «Театр ніг» з Верони. Олександр Інюточкін зазначив, що актриса з Італії буде грати без слів, а іспанські постановки будуть йти з перекладом.

Також в рамках фестивалю в Харківському театрі ляльок відбудеться благодійна вистава для дітей з обмеженими можливостями, а в університеті мистецтв пройдуть майстер-клас київського режисера Михайла Яремчука і відкритий урок викладача вишу Олександра Коваля.

Журі фестивалю представлять харківський оглядач культури і мистецтв Олександр Аннічев, журналіст, театральний і літературний критик Юрій Хомайко і декан факультету ХНУМ Яна Портова. Кращі вистави отримають гран-прі, а також першу, другу і третю премії. Церемонія нагородження відбудеться на закритті фестивалю 29 вересня.

Вхід на всі вистави – безкоштовний (більшість з них пройде в Будинку актора, вул. Манізера, 3). З повною програмою лялькового форуму можна ознайомитися тут.