До 9 000 гривень на місяць – така має бути середня зарплата до кінця року на ХТЗ, – Юлія Світлична

До 9 000 гривень на місяць – така має бути середня зарплата до кінця року на Харківському тракторному заводі. Нині робітники ХТЗ в середньому отримують до 6 000 гривень.

ХТЗ

Сьогодні з робочою поїздкою на заводі побувала губернатор Хакрівщини Юлія Світлична. За її словами, зобов’язання, які були дані інвестором Президенту під час його візиту на підприємство щодо підвищення заробітної плати колективу, виконані. Керівник області також повідомила, що підприємство отримало обіцяну підтримку Кабміну: продукцію «ХТЗ» внесли до переліку сільгосптехніки, під час купівлі якої аграрії отримують від держави 25 % компенсації вартості придбання. Це зробить продукцію підприємства більш затребуваною на внутрішньому ринку. Генеральний директор “ХТЗ” Андрій Коваль, у свою чергу, зазначив, що на даний момент менеджмент підприємства бачить джерела подальшого підвищення заробітної плати.

Андрій Коваль, гендиректор ПАТ “Харківський таркторний завод”

Сейчас примерно зарплата составляет 15 и более % от общих валовых доходов предприятия, т.е. источник повышения – либо больше продавай, либо дешевле делай. Это повышение внутренней эффективности. У нас движение и в том направлении и в этом наблюдается. То есть, я подтверждаю те слова Юлии Александровны, которые она озвучила, что мы будем, сделаем всё и достигнем к концу года средней зарплаты по заводу где-то 9 000 гривен.

Юлія Світлична розповіла, що зараз керівництво області веде активний діалог з власниками та менеджментом великих промислових підприємств регіону різної форми власності з метою підвищення соціальних гарантій для працівників. Нагадаємо, напередодні очільниця області інспектувала плитковий завод, де заявила, що до кінця року заробітну плату для промисловців мають збільшити в середньому на тисячу гривень.