До 150-річчя відомого державного діяча та реформатора Петра Столипіна відкрили виставку

Він раніше за більшовиків роздав землю селянам, і насмілився втілити в життя першу земельну реформу. У галереї “Мистецтво Слобожанщини” презентували виставку присвячену 150-річчю відомого державного діяча та реформатора Петра Столипіна.

 

На цих кадрах – реалізація Столипінської аграрної реформи, яка в результаті – принесла поліпшення лише чверті господарств, насамперед хутірських. Хоч у руках селянства опинилося більше половини всієї імперської землі, Україна так і не звільнилася від аграрного перенаселення. Аби розвантажити територію Столипін відправив селян за Урал – обживати нові землі. З тих часів історія зберегла поняття Столипінських вагонів, якими українських хліборобів відправляли за межі Європейської частини імперії. А таким через століття Столипін постав у Харкові. Фотографії, архівні документи державного діяча та реформатора. Задокументовані факти всього періоду життя Петра Столипіна. Експозиція з двухсот елементів спільної роботи російських та українських архівістів. За словами керівників представництва Росспівробітництва, харків’яни як ніхто зрозуміють сенс виставки.

Костянти Воробйов, керівник представництва Росспівробітництва в Україні

Для харьковчан, для жителей города, который мы по праву считаем интеллектуальной столицей Украины и не только Украины, но и всего постсоветского пространства. Конечно приобщение и изучение таких материалов, знакомство с ними конечно представляет безусловный интерес как и для жителей других городов.

У тематиці виставки присутні і актуальні питання реформ Столипіна. Туп представлені матеріали переселення українського народу. Фахівці певні, Петро Столипін, яскравий реформатор, у якого є чому повчитися і теперішнім очільникам.

Костянтин Кеворкян, ініціатор виставки

Судьба России начала 20 века и в частности судьба Столыпина дают нам наглядный пример о том, что реформы нужно доводить до конца, как бы ни были они сложны, а обрывание реформ, значительно более трагичны и опасны.

Харків став десятим містом в якому представили цю експозицію. Відвідувачі, із цікавістю знайомляться із копіями оригіналів фотографій та документів.

Олександр Лагутін, відвідувач виставки

Меня вообще интересует история России. Я последние пять лет серьёзно увлекся этим, ну и Столыпин одно из проявлений истории каких меня тоже интересует.

Незабаром виставка поїде підкорювати західноукраїнські міста.

 

Леся Кочержук