Для вилучення сумішей для паління з обігу харківські правоохоронці не мають відповідного устаткування

Позбавити Харків від сумішей для паління – завдання не з легких, кажуть правоохоронці. Бо ж виробники сумішей вміють “обійти закон”. Та й устаткування, що має визначати суміші для паління як наркотичну речовину, Харків наразі не має.

В січні цього року працівниками міліції шістдесят три рази вилучали суміші для палінння. Але карні справи було заведено лише в двох випадках. Про це ОТБ новини повідомив начальника Головного Управління по боротьбіи з Незаконним Обігом Наркотиків на Харківщині Едуард Дорошенко. Причина такої статистики – доволі проста, ствержують правоохоронці, виробники сумішей просто змінюють її формулу, а речовина з новою формулою – вже не потрапляє до списку наркотичних засобів. Тим паче коли суміші вилучаються – їх треба відправити на експертизу, а в Харкові немає спеціалізованого обладнання – додав Дорошенко.

Едуард Дорошенко, заступник начальника України УБНОН ГУМВС України в Харківській області

Исследования проходят не так быстро, как хотелось бы, в связи с тем, что исследования проходят в городе Киеве и прилегающих областях. И Харьковская область закреплена за Полтавской областью, у них находится это дорогостоящее оборудование.

Олексій Кулаков