Діяльністю банди здирників, що викрадала людей на Харківщині, керували спецслужби РФ (фото, відео)

На Харківщині співробітники СБУ спільно з Нацполіцією за процесуальним керівництвом прокуратури затримали учасників міжрегіонального злочинного угруповання, які погрозами та насильством «віджимали» майно громадян.

банда26мая3

За інформацією керівника прес-центру обл.управління СБУ Владислава Абдули, у банді було п’ятеро мешканців Харківської та Київської областей віком від 30-ти до 60-ти років. Їхній ватажок протягом 25-ти років неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за інші злочини, а також певний час тренував бійців спортклубу “Оплот”.

банда26мая2
Оперативники СБ України задокументували, що зловмисники використовували посвідки членів громадської організації, які за зовнішніми ознаками схожі на посвідчення правоохоронців. Нині вставновлена причетність затриманих до кількох фактів викрадання мешканців регіону для вимагання грошей або переоформлення майна. За інформацією СБУ, дії угруповання координувалися спецслужбами РФ для дестабілізації обстановки на території регіону.
Правоохоронці із залученням спецпідрозділу «Корд» затримали 5-х членів угруповання у них вдома, в Харкові.

банда26мая1

Під час обшуків вилучена вогнепальна зброя, наркотики, боєприпаси, низка боргових розписок, документи на майно та підприємства, якими злочинці заволоділи протиправним шляхом. Також правоохоронці знайшли «літературу» відомої російської політичної структури.
Зараз вирішується питання щодо оголошення затриманим членам угруповання підозри у скоєнні злочинів, передбачених ст. 146 (викрадення людини) та ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України та обрання запобіжного заходу.
Служба безпеки України перевіряє можливу причетність членів угруповання до скоєння інших злочинів.