Діти повинні виховуватись в родині, якщо вони і залишились сиротами, – Сергій Тігіпко

Діти повинні виховуватись в родині, а якщо вони і залишились сиротами – держава повинна виховати їх так аби ті виросли гідними людьми. У цьому переконаний Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко. На Харківщину Тігіпко завітав з робочим візитом аби перевірити дотримання соціальних ініциатив Президента. Одна з яких – всиновлення дітей-сиріт.

 

Діти повинні виховуватись у родині. Аби вони не ставали сиротами держава повинна боротись не з їх кількістю, а за саму родину. За словами Сергія Тігіпко, щорічно в країні 10 тисяч дітей стають сиротами, 7 з них – при живих батьках. А ось маленьким харків’янам, що живуть у дитячому містечку “Отрадне” сумувати у стінах дитячого будинку не доводиться. Наразі там 30 вихованців.

Павло Любич, 14 років

Я люблю заниматься футболом, баскетболом, паркуром. Ну и рисовать.

Павло і його братик Максим стали першими дітьми яких на виховання до себе взяла Тетяна Старченко. Жінка “створила” будинок сімейного типу. Загалом, Тетяна виховує 10 дітей, двоє з них – її рідні. Тетяна Старченко розповідає, раніше вона була журналісткою, тепер – професійна мати.

Тетяна Старченко, багатодітна мати

В силу своей профессии мы бывали в разных местах понятно, что и в детских домах и центрах реабилитационных. Там мы познакомились с Пашей и Максимом. То есть это можно сказать, произошло случайно, с другой стороны, я к ним настолько привязалась, что я поняла, что это судьба. Они не просто ко мне попадают, просто так случилось, мы встретились, мы друг к другу привыкли и я сделала все для того, чтобы мы были вместе. А поняла, что дети – это наверно мое призвание.

Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко оглянув заклад, у якому живуть та виховуються діти, зустрівся з вихованцями сімейного дитячого будинку та вихователями. Міністр переконаний, що дітям 3-4 років знайти нову родину найлегше. За причину називає, такі діти вже за місяць зможуть забути кровних батьків. А ось більш старших, каже Тігіпко, обов’язково треба виховувати або у прийомних батьків або у будинках сімейного типу. Бо саме такі будинки допомагають їм звикнути до дорослого життя.

Сергій Тігіпко, міністр соціальної політики України

Попробуйте приехать в стандартный интернат и пусть они приготовят вам борщ, погладят. Не пришьют пуговицу, борща не приготовят, яичницы не приготовят. Поэтому семейная форма дает самое основное – вот эту подготовку к жизни.

За словами Сергія Тігіпко, на сьогодні в Україні для 22 тисяч дітей необхідно створити будинки сімейного типу. У планах держави надати всім таку можливість обіцяють до 2020. А до цього часу у державі працюватимуть соціальні дільничні, які слідкуватимуть за проблемними родинами. Наразі таких дільничих 4,5 тисячі. Їх кількість збільшать ще на 20 тисяч осіб.

 

Олена Рижова, Вікторія Котова