Діти у Лозівському районі отруїлись через розгерметизацію ємностей із хімікатами на місцевому сміттєзвалищі (фото, відео)

У Лозівському районі отруїлись діти. Троє школярів сьогодні потрапили до лікарні. Сталось це з учнями села Смирнівка.

лозова отруълись

Вони звернулись з ознаками нудоти та головного болю. Діагноз, отруєння промисловим газом, за останніми даними, не підтвердився, повідомили в обладміністрації. Діти залишаються під наглядом, їх стан оцінюється як задовільний.

Після отримання інформації про подію на місце одразу виїхали представники керівництва Держслужби з надзвичайних ситуацій Лозівського району та Нацполіції. На місці з’ясували, що в повітрі відчувається різкий хімічний запах невідомої речовини.

За результатами обстеження території було встановлено, що напередодні комунальне підприємство «Обласне комунальне спеціалізоване підприємство по виконанню норм екологічної безпеки» вивезло на сміттєзвалище побутових відходів 18 т  хімічної речовини (попередньо – це етилмеркоптан), з них 3 бочки (по 200 л) розгерметизувались. Площа розливу речовини склала 1 тис. кв. м

Павло Пономаренко, директор обл. департаменту цивільного захисту 

Проведені роботи щодо ліквідації. В локалізоване зазначене місце був засипаний сорбент. Проведені роботи щодо знешкодження. На теперішній час усунення наслідків триває, але запах не розповсюджується. Відкрите кримінальне провадження, яке розслідується Національною поліцією.
За словами начальника облуправління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Тетяни Колпакової, дітей з найближчих школи та дитсадка евакуювали та відправили додому. Чи працюватиме завтра школа, вирішує місцева влада.

Ірина Гнатюк, Світлана Маренич