Держкомзем минулого року видав понад 20 тисяч актів на землю

Понад 20 тисяч земельних актів видали на Харківщині в 2011-му році. У Держкомземі активно працювати в цьому напрямку почали восени. А з нового року обіцяли забезпечити нову раціональну роботу установи. Аби люди не стояли роками в черзі за документами.

 

Десять тисяч державних актів на землю, які назбиралися за кілька років, у Держкомземі встигли видати тільки до нового року.

Михайло Клепач, нач. облуправління Держкомзему

На первое января, из-за чего мы брали инвентаризацию. Две недели, которые мы делали инвентаризацию, все то что было в управлениях Держкомзема отработано. У нас нету задолженностей по срокам.

Тоді ж, восени 2011-го, людям пообіцяли – з нового року Держкомзем почне працювати по-новому. Зміни були необхідними. Люди скаржилися, що іноді аби отримати потрібний документ чекати доводилося більше року.

Віктор Колесник, мешканець м. Мерефа

Я купил приватизированный участок под застройку и переводил на свое имя. Это вообще-то процедура не очень долгая, но она затянулась.

Чиновники дослухалися. Пообіцяли до нового року відпрацювати систему, яка б дозволила максимально скоротити терміни та процедуру видачі документу.

Василь Хома, заступник голови ХОДА

У нас вступает новое положение земельного кодекса по которому время на рассмотрение технической документации на выдачу земельных участков, выдачу госактов должно составлять не больше 14 дней.

Ще однією перешкодою на шляху отримання державного акту, стверджували потенційні землевласники, були хабарі. Мовляв, без них отримати необхідний документ – неможливо.

От ви смієтеся. Я не знаю, чому ви смієтеся, скажіть мені будь ласка?

Натомість, очільник обласного Держкомзему Михайло Клепач, запевняє – в його структурі ніхто хабарів не бере. Бо вже працює нова система “потрійного контролю”. Вона абсолютно виключає можливість вимагання хабарів та прискорює час отримання документів. Порядок такий – громадянин пише заяву на оформлення до відповідних структур у своєму районі. Звідти документи відправляють до Харкова. Далі – до Києва. На всіх етапах документи затверджуються і за тим самим маршрутом повертаються до землевласника. На все це, стверджує Михайло Клепач, зараз витрачається два-максимум три тижні. Є й офіційно визначена вартість оформлення актів на землю – триста гривень. В держкомземі, запевняють, документи оформлюються швидко, зрозуміло та без хабарів.

 

Павєл Посохов