Державна мова в нас одна і вона – українська, – Вадим Колесніченко

Державна мова в нас одна і вона – українська, заявив один з авторів Закону про засади державної мовної політики Вадим Колесніченко. Прийняття ж цього документу депутат назвав проявом національного компромісу.

 

Емоції щодо прийняття Закону про засади мовної політики ще й досі не вщухають. Харківська область однією з перших підтримала цей документ, адже на її території проживає більше 10% населення, що визнали рідною мову не державну. Вадим Колесніченко, що є співавтором цього Закону, запевняє – документ не зменшує статус української мови, як державної.

Вадим Колесніченко, народний депутат України

Единственным государственным языком на территории, где используется, является украинский язык. И в пункте шестом этой шестой статьи говориться о том, что ни одна статтья данного закона не может трактоваться с точки зрения уменьшения или снижения применения украинского языка, как государственного.

Наразі скликана робоча група, щодо вдосконалення Закону, з точки зору юридичної чистоти та уникнення подвійного його трактування, заявив Вадим Колесніченко. Все інше нардеп назвав політиканством. Даний закон – це прояв національного компромісу і ніщо інше, додав Колесніченко.

Вадим Колесніченко, народний депутат України

Могу успокоить учителей украинского языка, в том, что никто на украинский язык не посягает и мы это только что показали. Это первое, а второе это чистое политиканство.

За словами Вадима Колесніченка місцева рада повинна інформувати населення щодо їхніх прав спілкуватися на тій мові, яку визнають за рідну.

 

Вікторія Котова