День призовника у Харкові

Весна надворі – призовники в дорозі. Перший весняний призов відбудеться вже наступного тижня. Аби майбутні солдати забули про страх та тривоги в академії внутрішніх військ до Дня призовника відчинили двері не тільки для майбутніх солдатів, а й школярів з двох районів Харкова. Комісари кажуть, із загальної кількості весняних бранців – 40% самі захотіли.

 

З університету до лав української армії. Понад півсотні харківських призовників Комінтернівського і Червонозаводського районів вже служитимуть з весняного призову. Сергій із собою бере чотирилапого друга. Військову службу проходитиме кінологом.

Сергій, призовник

Никакой отваги нет, просто я четко знаю, что мужчина должен пойти в армию и отслужить, и отдать честь Родине.

Наталії віддавати єдиного сина не страшно, мовляв, давно цього хотів.

Наталія Волошина, мама Сергія

Это его выбор, я к нему готова, это давно был выбор, когда он ещё в институт поступал, он сказал, что я пойду. Ну, я считаю тоже, что каждый мужчина должен побывать в армии, узнать все его тягости.

Майже половина призовників – хлопці, що самі вирішили служити. Хоча, кажуть комісари, здоров’я юнаків, дедалі гірше.

Сергій Тарасов, військовий комісар Комінтернівсько-Червонозаводського РВК

Ребята, которые сегодня призываются, которые практически сорок процентов сами идут служить в армии.

Аби заохотити хлопців до армійських буднів на День призовника в Академія внутрішніх війск відкрила двері для всіх. Школярам та майбутнім солдатам показали матеріально-технічну базу, виступ взводу спецпризначення, а також військову техніку та зброю. Серед глядачів – десятикласниця Марина. Курсанткою після цього ще більше захотіла стати. У майбутньому планує поєднати військову службу та філологію. Мама доньки вибір схвалює.

Марина, учениця 10-го класу

Нравится казарменское положение, нравится бегать, отжиматься.

Світлана Акатова, мама Марини

Армия это всегда дисциплина, и хочется чтоб она была дисциплинирована, самостоятельна, прежде всего, и сильная духом в наше время это очень и очень надо, не только мальчикам, но и девочкам.

В академії кажуть, після закінчення служби, працевлаштування забезпечене.

Олександр Каплюченко, заступник нач. інженерно-технічного факультету з виховної роботи АВВУ

Після того, як молоді люди завершили цикл навчання курсантами отримують офіцерські погони. Пропонують їм службу на первинних офіцерських посадах з військовими званнями лейтенанта внутрішній військ МВС України.

Перша весняна відправка призовників відбудеться вже наступного тижня.

 

Леся Кочержук