День прикордонника на Харківщині

Вони стережуть кордони вдень і вночі за будь-якої погоди. 28 травня в Україні відзначається День прикордонника. У Міжнародному аеропорту «Харків» відбулися урочистості з нагоди 20-річчя створення Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України та Дня прикордонника.

 

Понад 30 кілограмів наркотиків, 100 одиниць зброї, тисячі боєприпасів та контрабанди на 22 мільйони гривень цього року виявлено та вилучено військовими Східного регіонального управління, ішлося під час урочистостей до Дня прикордонника. Останнім часом прикордонна служба динамічно розвивається та бере на озброєння нові машини для роботи на кордоні. Отримано близько двохсот одиниць автівок, мотоциклів, квадроциклів, снігоходів та іншої техніки, каже керівництво.

Андрій Кучеренко, начальник Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України

Частина цієї техніки теж придбана за рахунок міжнародної допомоги. Президент України саме на день прикордонника буде в Києві вручати техніку теж. Ми отримаємо потужні позашляховики Ленд Ровер, Ниви, для того, щоб виконувати завдання, в тому числі з охорони кордону.

Для виявлення транспорту порушників кордону та місць зберігання контрабандного пального прикордонники часто використовують літаки та вертольоти. Завдяки значним результам у забезпеченні охорони держкордону, прикордонна служба нині має високий рейтинг довіри населення, ішлося на урочистостях.

Василь Хома, заступник голови ХОДА

Почему так случилось? Ну в первую очередь потому, что на протяжении 20 лет истории создания погранслужбы ее практически не коснулись политические процессы.

Мама Влади Симоненко – військовослужбовець Харківського прикордонного загону. Дівчинка знає про роботу прикордонників багато і говорить, що раніше мріяла стати прикордонником, носити форму рожевого, а не темно-зеленого кольору. Дівчинка зізналась, що уподобання щодо майбутньої професії змінила.

Влада Симоненко, донька військовослужбовця Харківського прикордонного загону

Сначала нравилась потому, что музыку любила такую, как у мамы на работе. А потом – парикмахером, чтоб заплетать красиво.

Як ішлося на урочистостях, для гостей ЄВРО створені максимально зручні умови перетину кордону. Такі ж переваги – і для жителів прикордонних територій.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Сьогодні прикордонники працюють над тим, щоб ще спростити цю систему. Хочуть перейти на сучасні пластикові такі картки, щоб не вводити паспортні дані до комп’ютера, бо це також час забирає.

Прикордонники та ветерани прикордонної служби під час урочистостей отримали нагороди та пам’ятні відзнаки “20 років Східного регіонального управління.”

 

Світлана Маренич