День енергетичної незалежності України – стартував національний проект «LNG-термінал»

В Україні стартувала реалізація національного проекту «LNG-термінал» у одеському порту «Південний».

Проект LNG – терміналу реалізовуватиметься у кілька етапів. Спочатку побудують  плавучу установку для зберігання та регазифікації потужністю до 5 мільярдів кубометрів на рік. Згодом, – наземний термінал із двома резервуарами. Третій етап  – створення резервуару і додаткового обладнання, необхідного для доведення потужності термінала до 10 мільярдів кубів. Це дозволить підключити установку до ГТС та збудувати гілку газопроводу. Перший стик цього газопроводу почали зварювати в он-лайн режимі. Обсяг резервуарів терміналу дозволить зберігати 540 тисяч кубічних метрів скрапленого газу. Передбачається, що його будуть доставляти з Алжиру, Лівії, Єгипту, Катару та Азербайджану. За словами глави Уряду проект дозволить Україні стати енергетично незалежною державою.

Микола Азаров прем’єр-міністр України

Терминал будет способен принимать такие объемы газа, при которых мы станем самостоятельными игроками на энергетическом рынке. Это очень важно в этой обстановке

Владислав Каськів голова Держагенства з інвестицій та управління нацпроектами

Питання вибору. Питання альтернативи. Тоді ви маєте кращу ціну. Коли ви не маєте альтернативи  –  ви маєте залежність енергетичну, а отже і політичну. Тому це питання енергетичної незалежності України

Загальна довжина газопроводу складе 65 кілометрів, а вартість будівництва 856 мільйонів євро. Реалізувати проект планують за 5 років. А фінансуватимуть будівництво терміналу на умовах державно-приватного партнерства. Прем’єр наголосив на значущості проекту.

Микола Азаров прем’єр-міністр України

Этот крупный инвестиционный проект реализуется в условиях экономического кризиса мирового. И это еще раз говорит об инвестиционной привлекательности нашей страны. О том доверии, которое инвесторы испытывают к нашей политике, к нашему государству.

Інвесторами терміналу вже виступила низка іноземних компаній. Зокрема, угоди про співробітництво із Україною вже підписали приватні підприємства Сполучених штатів та Іспанії.

За матеріалами  УТР.