День цивільної оборони у школах

Не знаєте як діяти у разі екстренних ситуацій? Не панікуйте – в день цивільної оборони вам це покажуть. У Харківській школі 131 ратувальники та медики демонстрували евакуацію потерпілих, гасили вогонь та показували як правильно надавати меддопомогу.

 

Це не виклик рятувальників на пожежу. Так проводять день Цивільного захисту у 131-ій школі. В школярів на обличчі марлеві пов’язки та зацікавлені очі. Сміливці ж випробовують на собі протигаз. Кажуть, дихати важко, проте, у разі виникнення пожежі він рятує легені від вуглецю.

Олексій, учень 11-го класу

Сначала тяжело дишать. Это может помочь выжить человеку. Я понял какая тяжелая работа спасателей. Во-первых, балон сам – он тяжелый. Это не то, что можно бегать, пригать – это тяжёлая работа. Это героические люди.

Допитливим школярам продемонстрували – евакуацію потерпілих та гасіння вогню. Крім цього – усі обладунки, які вогнеборці застосовують в екстренних ситуаціях. Першокласники у справі – “врятуй життя”  – вже обізнані, добре знають, що робити.

Дарина, першокласниця

Надо взять тряпку и приложить к носу, и накрытся одеялом, и выйти по лестнице.

Рятувальні служби, МНСники та медики. За словами глядацької аудиторії – їхня робота вкрай небезпечна.

Ілля, учень 7-го класу

Безусловно нужно слушатся советов МНСников. Работа у них действительно отвественная. Ведь идти на риск ради жизни других людей – это действительно очень хорошо.

Перед навчаннями із залученням служб цивільного захисту школярам протягом усього навчального року проводили лекції та уроки. За словами ініціаторів, такі навчальні заходи в день цивільної оборони, мають показати підготовку навчальних закладів до надзвичайних ситуацій.

Сергій Бондаренко, представник Департаменту взаємодії правохоронних органів, оборонної мобілізаційної роботи та громадянської оборони

Должны показать, как они могут действовать в тех или иных ситуациях. А обучая, мы им говорим, что не всегда надо действовать самостоятельно. Если оценив обстановку – они понимают, что их жизни или их здоровью может быть нанесён вред – они должны обращаться к специалистам.

Юрій Черненко, диренктор Харківської ЗОШ №131

Этот день является итоговым днем. Потому как выявить умения и навыки личного состава школы, прежде всего учащихся – как действовать в чрезвичайных ситуациях.

А на завершення наймолодші школярі вивчали комфортність спецавтомобіля МНС.

 

Леся Кочержук