765 тон твердого ракетного палива вже утилізували на Дніпропетровщині

Дніпропетровську область  відвідала  численна американська делегація  у складі Надзвичайного та Повноважного Посла США в Україні Джона Теффта, сенатора Річарда Лугара, заступника Міністра оборони США Енді Вебера та інших поважних осіб.

Згідно програми, Україні належало утилізувати близько 5 тисяч тон твердого ракетного палива  від 163 ракетних двигунів,  розміщених  у Павлограді. Американці  зобов’язались надавати фінансову і матеріально – технічну допомогу в рамках програми Нанна – Лугара. Один з її авторів – сенатор Конгресу США Річард Лугар  наочно ознайомився з роботою промислового устаткування з гідромеханічного вилучення твердого ракетного палива, з технологією його переробки і застосування у складі вибухових речовин  для гірничодобувної промисловості.

Леонід Шиман ген. директор ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод»
Вот это эмульсионная матрица из которой делается  Эмульсионное Взрывчатое вещество … получается вот такое взрывчатое вещество

В результаті домовленостей, досягнутих  під час зустрічі президентів України і США  американська сторона  погодилась розширити  допомогу для прискорення  утилізації. Зокрема, профінансовано будівництво  об’єкта  для ліквідації  пустих корпусів двигунів.
Гості побували на новобудові, яка буде оснащена найсучасною  системою термічної ліквідації композитних оболонок ракетних двигунів і газового очищення. Таким чином  буде задіяна  завершальна ланка  процесу ліквідації ракет РС-22.

Юрій Алексєєв голова ДКАУ

Т. е. этим объектом по сути будет полностью уничтожаться ракета и существовать во всех элементах

Завдяки такому співробітництву, за підтримки  Президента України  і Кабінету міністрів, Губернатора  Дніпропетровщини павлоградці налаштовані  завершити будівництво усіх об’єктів з  подрібнювання і стабілізації ракетного палива і в наступному році приступити до процесу його повномасштабної промислової  переробки.

За матеріалами УТР