Decommunize Kharkiv – портал, на який можна повідомляти про недекомунізовані символи

Побачити, сфотографувати та відправити знайдені на вулицях комуністичні символи – такі ініціативу запроваджують автори порталу “Декомунізація Харків”. Вони пропонують всім охочим повідомляти про ще недекомунізовані символи на вулицях міста, щоб потім з цією інформацією звернутись до владників.

декомун

У Харкові презентували портал, що дозволить всім охочим повідомляти про комуністичну символіку на вулицях міста. На сторінці порталу є витяг із закону про декомунізацію, та інтерактивна карта міста – з відзначеними комуністичними символами. Також кожен охочий може сфотографувати знайдену символіку, вказати її адресу та відправити модераторам порталу.

Костянтин Левін – розробник та адміністратор порталу Decommunize Kharkiv

І там є форма, для того, щоб кожен міг занести туди – написати, що за об’єкт, написати адресу, за яким він знаходиться, і додати фотографії.
А ось вже ініціатори створення порталу обіцяють звертатися до влади з вимогами зняти символ чи пам’ятну дошку діячам комуністичного режиму. Адже сам закон про декомунізацію передбачає не лише зміну назв вулиць.

Дмитро Булах – депутат облради

Декоммунизация – это не только переименование, это как раз и снятие символов. символики, не только названий улиц и так далее. А в том числе каких-то посвящений и других табличек.

Відправляти повідомлення модераторам можна зі свого смартфону. Сторінка порталу є і в соцмережі Facebook.

Діана Корсун