"De libertate" – 17 серпня в Сковородинівці буде літературно-художній фестиваль

Світ ловив його, та не впіймав, а тепер влаштвує фестивалі на його честь: до 290-річчя  від дня народження Григорія Сковороди на Харківщині  пройде літературно-мистецький фестиваль «De libertate». У програмі фесту – вільне мистецтво.

Фестиваль стартує опівдні  та триватиме до пізнього вечора. Для бажаючих працюватиме наметове містечко, де можна послухати молодих поетів та етнічних музикантів. Потрапити на святкування харків’яни зможуть лише за 11 грн.  на маршрутці , або від села Вільшани курсуватимуть фестивальні автобуси.

Олена Рибко, заст. директора  національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди

Вони йтимуть, постійно курсуватиме автобус фестивальний від станції Вівшана до Сковородинівки, але від станції Холодна Гора щодвадцять хвилин відправлятимуться автобуси до села Вівшана. Тож  ажіотажу неможливості доїхати до фесту, сподіваємось,  не буде.

Організатори святкування обіцяють масштабну літературну та музичну програму. А саме, у святі братимуть участь сучасні українські письменники. Також будуть проводитися екскурсії музеєм, майстер-класи з барокової каліграфії та хенд-мейду, катання на конях та човнах, виставка картин молодих художників.

Ігор Зарубко, координатор фесту “De libertate”

Хотіли залучити як умога більше цікавих, молодих, креативних людей, які знають, люблять і цінять Сковороду і, власне,  його творчість. Основна ідея – показати, що Сковорода має багато сторін, він абсолютно багатогранний.

Дмитро Кузнецов, начальник  обл. управління  культури та туризму

Мы пытаемся привлечь внимание к комплексу, к этому музею не только один раз в году – в день рождение Г. С. Сковороды или в летнее время во время проведения феста Ивана Купала, но и периодически как можно больше внимания с помощью всяких мероприятий

Олена Рижова