Де козак, там і слава

В селищі Кроропові хутори , що в Зміївському районі, слобожанські козаки вшанували пам”ять своїх славетних предків.

Часи величні та трагічні пам”єтає ця місцина, де зараз селище Коропові хутори, – розповідає козак Микола Нехан. За часів російської імператриці Катерини другої тут були козацькі монастир та шпиталь. По тому . як імператриця віддала наказ знищити осередок козацтва , саме на території нинішньої Зміївщини знайшли свій останній притулок козаки.

Микола Нехан, директор науково-дослідного центру сучасного козацтва


І ченці козацькі і хто перебували на лікуванні прийняли тут останній бій з регулярними частинами, переважаючого кількістю військ російської імператриці Катерини другої .

Козаки з регулярними частинами імператорського війська бились мужньо та несамоито . Пам”ять про них в неділю вшанували представники ассоціації козаків Слобожанщини.

Козаки, які залишилися в живих знали, що військо Катерини другої не просто вбивало усіх, а ще й піддавало жорстоким тортурам. Щоб полегшити смерть, козаки з цього місця пострибали у річку.

Події тих часів стали не тільки частиною історії українскього козацтва , а й місцевою легендою. В ній йдеться – козаки у річки стрибали разом з кіньми і після битви вона ще місяць була червоною від крові мужніх вояків. Щороку козаки приїздять сюди, у Коропові хутори, аби помолитися за душі загиблих у нерівному бою запорожців. В дві тисячі п”ятому тут встановили шестиметровий хрест.

Георгій Тягунов, отаман Зміївського полку

И козаки значит, инвалиды все, кто на лошадях, кто как, ну и чтоб в полон не попасть прыгали в реку.

Козацькому роду нема переводу. Сучасні козаки певні – їхньої допомоги Україна потребує і донині. Зокрема, козаки занепокоєні тим, що селяни масово переїжджають до міст. Наслідувачі славетних козацьких традицій більше уваги обіцяють приділяти захисту їх інтересів.

Анатолій Ісаєв, верховний отаман Слобожанщини

Всеми, доступными Конституцией действиями, вплоть до пикетирования государственных взяточных судов, вот. Взяточных, есть случаи, прокуратуры. И в милиции.

В тому, що свого досягнуть козаки переконані . Лави сучасного козацтва постійно поповнюються , адже ідеї козацької демократії , що гармонійно поєднують вольності й свободи з дисципліною та порядком у державі, актуальні й зараз.

Вадим Шевякін.