Дайте воду та підтримайте матеріально спортсменів і тренерів, які займаються водним поло в Харкові

Дайте воду та підтримайте матеріально спортсменів і тренерів, які займаються водним поло в Харкові. Заслужені коучі та представники обласної федерации водного поло попереджають: участь команди Харківської області з водного поло в Чемпионаті України – під загрозою зриву.

 

Попри всі негаразди харків’яни посідають провідне місце в Україні з водного поло. Молодь, двохтисячного року народження, дуже перспективна. На рахунку команди – низка перемог на міжнародних змаганнях. Однак тренування в маленькому басейні “Піонер” позначаються на якості підготовки. Інші басейни комерціалізувалися, і сьогодні з них майже витіснили спортсменів, для яких вони колись будувалися, скаржаться в обласній федерації водного поло.

Михайло Єсауленко, президент обласної федерації водного поло

Единственный бассейн, где это можно развернуть – это Политех, но там это стоит больших денег. Мы договариваемся, так как там директор Леша Юшко – он бывший ватерполист. Но вы понимаете, что это на личном контакте, это не в таком масштабе, как бы хотелось, чтобы все двигалось вперед.

Недостатня підтримка держави – ще одна проблема, яка ставить під загрозу саме існування водного поло в Харкові, наголошує заслужений тренер СРСР Євген Смеркус. В обласній федерації констатують факт: Харків уже втратив жіночу команду “Харків’янка”, яка приносила місту цілу низку спортивних перемог. Сьогодні дві третини грошей на тренування та участь у змаганнях дають батьки юних спортсменів. Держава на водне поло, стрибки у воду та плавання в маленькому дитячому басейні “Піонер” надає тільки 63 тисячі гривень на рік.

Євген Смеркус, заслужений тренер СРСР з водного поло

Нам четко разделили : 21 тысяча. Но любые соревнования на выезде стоят 20 тысяч. Любые. Считайте, государство нам уже помогло. А дальше – родители.

У фіналі першості України з водного поло, який відбудеться у листопаді, боротимуться юнацькі команди від Харкова. Однак надалі цей вид спорту, аби вижити, має знайти підтримку з боку керівництва міста і області, певен заслужений майстер спорту Юрій Поярков.

Юрій Поярков, олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту

Я думаю, что мы придем к какому-то знаменателю, к какому-то оптимальному решению вопроса. Но мы должны Харьков выдвинуть в игры. Это гордость Харькова. Если взять первенство Украины, историю раскопать, мы всегда играми давили – и в Украине, и в Союзе.

Як каже Юрій Поярков, пройшло 12 років – 3 олімпійські цикли, а Україна за цей час не мала в програмі олімпійських ігор жодного ігрового виду спорту. Втім в обласної федерації водного поло є план, як за сприятливих умов та достатнього фінансування можна повернути до ліги водне поло та підготувати команду олімпійського рівня.

 

Світлана Маренич