Цифрове телебачення – якісне телебачення

Українці вже незабаром зможуть дивитися якісне телебачення – в державі втілюється програма переходу з аналогового на цифровий формат. У Держкомтелерадіо сьогодні говорили про минулорічні досягнення та планували майбуття.

 

Держкомтелерадіо розбудовує загальнонаціональну мережу цифрового мовлення. Це новий інноваційний тип технології передачі сигналу, який допоможе підвищити якість зображення, звуку та кількість каналів. За словами голови комітету Олександра Курдіновича, повністю перейти на цифру планують до 2015 року. Буде створено кілька цифрових телемереж (мультиплексів), у яких і згрупують усі ефірні телеканали. Зараз у тестовому режимі працюють майже 30 каналів в 165 містах України. Курдінович також розповів про реалізацію закону «Про доступ до публічної інформації». Запевняє – документ дає змогу кожному спитати у влади – центральної або місцевої, хто і нащо витрачає бюджетні кошти.

Олександр Курдінович, голова Держкомтелерадіо України

50 держкомтелерадіо було прийнято всі акти, які дозволяють ефективно реалізовувати цей закон, також здійснюється моніторинг винонавчих влади закону про доступ до публічної інформації, та моніторинг судових рішень прийнятих у зв’язку з правом порушення на одержання публічної інформації.

Також у Держкомтелерадіо, розповів Курдінович, велику увагу торік приділили видавничій справі. Уперше випустили книжку для людей з вадами зору – збірку поезій шрифтом Брайля. Одним з пріоритетів, на цей рік – каже Курдінович, стане розвиток бюджетної програми «Українська книга». Минулого року з допомогою цього проекту світ побачило 137 видань. Крім того, у 2011 році вдвічі збільшилась трансляція програм, адаптована для осіб з вадами слуху. Новим напрямом роботи комітету у 2012 році буде оформлення тимчасового проживання в Україні працівників іноземних засобів масової інформації. До Євро-2012 в Україні чекають чимало закордонних журналістів.

 

Яніна Яблонська, Новини УТР