Цукор не дорожчатиме

Власного цукру Харківщині вистачить і причин для його подорожчання немає . В цьому солідарні аграрії, переробники та обласне чиновництво. Натомість, на часі визначення із стратегією розвитку цукрової галузі на найближчі п’ять-десять років. Йдеться, передусім, про ймовірні шляхи модернізації цукрових заводів.

Цукрозбиральна кампанія у розпалі. Цьогоріч в області цукровими буряками засіяли сорок з половиною тисяч гектарів. За словами віце-губернатора Віталія Алексейчука, врожайність з гектару чи не удвічі більша за торішню.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

На 24 відсотки врожай вже зібрали. При врожайності 282 центнери з гектару, і я думаю, що це не все. Що 300 центнерів з гектару ми обов’язково зробимо, це вдвічі більше ніж в минулому році. В цьому році ми виробимо 115-120 тисяч тон цукру. Потреба нашого населення буде задоволена на сто відсотків.

Буряки на солодкий продукт перероблятимуть шість цукрозаводів .Серед них- Савинська агропромислова фірма. Донині її цехи два роки простояли порожні – не було сировини. До нового цукропереробного сезону на заводі зробили “капіталку” та суттєво оновили обладнення. Наразі, завод вже прийняв майже сорок тисяч тонн буряків. Вироблено дві тисячі тон цукру.

Віктор Коваленко, директор “Агропромислової компанії “Савинська”

Был сделан капремонт, отремонтировано техническое оборудование. У нас была обвалена крыша, мы сделали это всё! Сделали ремонт производственного свеклопункта, открыли дополнительный.Тоесть всё расчитано на технологию.

В наступному році площі посівів під цукрові буряки збільшать на третину, до шестидесяти тисяч гектарів. Натомість, фахівці в цукровій галузі зауважують – потрібно бачити перспективи її розвитку на найближчі п’ять-десять років. Йдеться про відповідність якості цуку та ціни його переробки потребам внутрішнього та зовнішнього ринку. Тож, потрібно визначитись зі схемою модернізації галузі цукроваріння. Є два її шляхи- модернізація вже діючих цукрозаводів , чи зведення нових – суперсучасних .

Олена Кулик- в.о. начальника обл. управління агропромислового розвитку

Ми рахуємо, що 60 тисяч гектарів- оптимальна площа посіву цукрових буряків на 2012 рік. За такої площі ми маємо можливість виростити порядка 1млн.700 тисяч тонн буряків.І цього вистачить для виробництва 190-200 тис. тонн цукру.

Щодо ціни солодкого продукту, аграрії та чиновники солідарні – причин для її збільшення немає. Вартість цукру лишиться на нинішньому рівні – вісім-десясть гривень за кілограм.

Олексій Кулаков