Цьогоріч у фіналі міжнародного телефесту «Дитятко» візьмуть участь юні митці із 33 країн світу

Фінальний тур ІХ Міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко» цьогоріч відбудеться раніше, ніж зазвичай: із 6-го по 9-те вересня.

дитятко чернов

За словами президента фестивалю, голови облради Сергія Чернова, із 886 учасників, які надіслали на конкурс 1051 роботу, відібрали  116 колективів із 33 країн, що підготували 134 роботи. Саме вони оцінюватимуться вітчизняними та міжнародними членами журі, а також демонструватимуться у кінотеатрах Харкова впродовж фестивальних днів.

«Половина фіналістів, – говорить Сергій Чернов, – українські студії. Радий повідомити, що будуть представлені майже всі області. Впродовж 4-х днів, які діти перебуватимуть на Харківщині, вони традиційно  навчатимуться нового на майстер-класах; створюватимуть конкурсні  відео на визначену тему; розважатимуться на вечірніх дискотеках; дізнаватимуться про родзинки нашого краю на екскурсіях і, звісно ж, знаходитимуть нових друзів».

У контексті розширення міжнародних контактів, телефестиваль «Дитятко» почав подорожувати світом. Голова оргкомітету «Дитятка» Сергій Чернов розповів про те, як цього літа делегати «Дитятка» побували у Польщі та Італії.  Четверо майбутніх фільммейкерів стали учасниками програми культурного обміну «Brave kids» у Польщі. Впродовж3-х тижнів діти були частиною місцевої громади, брали участь у створенні телепроекту, що став своєрідним колажем культур і традицій.

Ще троє делегатів «Дитятка» представили Україну в складі міжнародного журі на одному з найвідоміших дитячих кінозаходів  у світі – на фесті  «Giffoni» в Італії. Починаючи з 1971-го, щороку понад 2 тис.  дітей з різних країн світу відвідують цю масштабну подію. Діти та підлітки дивляться фільми, дізнаються про процес кіновиробництва, а також є членами міжнародного журі. Щорічно «Giffoni»  привертає понад 100 тисяч гостей, режисерів, продюсерів і кінозірок».

У найближчих планах, повідомляє Чернов, подорож юних представників нашого фестивалю до Німеччини: «Дитятко» долучиться до складу журі 22 Міжнародного фестивалю дитячих і молодіжних кінострічок  «Schlingel».