Цьогоріч 65 мешканців області, хворих на катаракту, прооперують коштом облбюджету

На оперативне втручання для хворих на катаракту цьогоріч з обласного бюджету виділили 350 тис. грн., – повідомили в ХОДА.

лікарня операція

Серед 65 мешканців районів області, яких прооперують коштом обласного бюджету, – хворі пільгового контингенту: демобілізовані учасники антитерористичної операції, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани та діти війни.

Оперативне лікування проводититьмеся на базі офтальмологічного відділення КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», починаючи з 13 листопада. Доставка хворих на лікування та до місця проживання здійснюватиметься за сприяння районних державних адміністрацій транспортом безпосередньо з районів у супроводі медичних працівників.

Як повідомили в обл. управлінні охорони здоров’я, нині уже закуплені необхідні витратні матеріали, у тому числі штучні кришталики виробництва компанії Bausch & Lomb Inc, США.

«Лікування катаракти проводиться тільки хірургічним методом. Сучасна хірургія катаракти – це використання складних мікрохірургічних ультразвукових приладів (факоемульсифікаторів), які працюють в умовах використання одноразових інструментів, витратних матеріалів та імплантації здебільшого гнучких штучних кришталиків. Тож забезпечення хворих штучними кришталиками та наборами витратних матеріалів є вкрай важливим для проведення хірургії катаракти на сучасному рівні», – розповіли в Управлінні.

Для забезпечення повноцінного офтальмологічного обстеження хворих в офтальмологічному відділенні КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» є найсучасніше діагностичне обладнання, яке дає можливість забезпечити точний розрахунок оптичної сили штучних кришталиків та передбачити можливі ускладнення. На базі лікарні функціонує сучасний офтальмологічний діагностичний центр.