Чим пишаються селекціонери та про що мріють аграрії

Чим пишаються селекціонери та про що мріють аграрії на власні очі побачив очільник Уряду Микола Азаров. Сьогодні він їздив до Виставково-інноваційного центру селекції Національної академії аграрних наук України, що на Київщині. Глава Уряду переконався – завдяки високостійким сортам зернових, що виведені науковцями центру, українські аграрії будуть з добрим врожаєм за будь-яких погодних умов. Очільникам профільного міністерства Азаров доручив розробити стимули, аби селянам був зиск засівати лани сучасними зерновими сортами вітчизняної селекції.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Мы крайне заинтересованы в том, чтобы эта селекционная работа распространялась, чтобы мы не импортировали семенной материал, а насыщали поля селекционными сортами.

Оперативне впровадження в життя аграрних ноу-хау – запорука добробуту сільгоспвиробника і, водночас, гарантія стабільних цін на харчі всередині країни. Мовляв, коли за однакової погоди, в одній агрофірмі збирають 50 центнерів з гектару, а в сусідній – 12, варто замислитись – а чи ефективний господар. Адже потому, такі горе-аграрії починають нарікати на примхи погоди, претендувати на компенсацію з державної скарбниці та підвищувати ціни на зібране збіжжя.

 

Юлія Губська