Чи відбудеться нова пенсійна реформа?

Закон про пенсійну реформу народні депутати швидше за все підтримають до кінця парламентської сесії. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час відеоконференції, участь у якій взяли журналісти та представники громадськості з Харкова, Одеси, Львова та Дніпропетровська. Зі слів урядовця, сьогоднішня пенсійна система нікого не влаштовує: дві третини пенсіонерів отримують пенсії, менші за тисячу гривень.

 

Пенсії у вісімсот п’ять гривень вистачає тільки на те, аби купити харчі на тиждень або заплатити за комуналку, але не купувати їжу, бідкається пенсіонерка Ніна Іванівна. Каже, що навіть взуття доводиться шукати там, де хтось виніс непотріб.

Ніна Перлінова, пенсіонерка, інвалід

Бутилочки познаходила, баночки- хліба куплю собі. Бачите, отака пенсія в мене.

У лікарні, куди прийшла лікуватися, теж вимагали грошей – скаржиться жінка. А субсидію з оплати комуналки не дають.

Ніна Перлінова, пенсіонерка, інвалід

Вони мені відповіли, що субсидії Вам не положено, бо у Вас борги. А я не можу їх заплатити. Як я заплачу реформу боргів, то де ж я візьму платити теперішні й прошлі борги? Де я гроші візьму- я голодна ходю.

 

Щодо пенсіонерів з соціально незахищених категорій: інвалідів, чорнобильців та дітей війни вже є план дій на найближчі роки, запевняє Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Сергій Тігіпко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики

Ми кожен рік швидше підвищувати пенсії тим категоріям, в числі яких – бідні родини- є спеціальна допомога. Ми взяли інвалідів, і там ми передбачили по 4-5 заходів, які ситуацію змінюють.

Пенсії та грошей за гру на акордеоні вистачає на прожиття, каже Леонід Гончаров. Та не влаштовує те, що чиновники отримують пенсію в чотири тисячі гривень, а робітники- мінімалку.

Леонід Гончаров, пенсіонер

Он че? Мешки таскал или в шахте работал? Просидел в кабинете, взятки брал – и 4 тысячи. А мы, рабочие, получаем минимальную.

Максимальна пенсія в Україні після проведення реформи не перевищуватиме сім тисяч шістсот сорок гривень, а в кінці року розмір максимальної пенсії підвищиться до восьми тисяч гривень. Уряд пропонує поширити цю норму і на тих пенсіонерів, яким високі пенсії вже призначені – зараз такі пенсії отримують понад чотирнадцять тисяч людей, підкреслив Сергій Тігіпко. Обмеження пенсії десятьма мінімальними пенсіями прописали після громадського обговорення у другому варіанті законопроекту “Про пенсійну реформу”, повідомив Віце-прем’єр-міністр України. На його переконання, відрахування до Пенсійного фонду зростуть після легалізації робочих місць та зарплат.

Сергій Тігіпко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики

Шахтарі, які не сплачували, починають сплачувати. підприємці, які не сплачували, починають сплачувати. Єдиний соціальний внесок ми ввели- і це допомогло сьогодні. Той, хто хоче отримати відрахування ПДВ в автоматичному режимі, повинен мати середню зарплату в розмірі двох мінімальних зарплат.

Студенти, що знаходять роботу влітку та молоді робітники визнають: з малої офіційної зарплатні не отримають велику пенсію.

Віка, студентка

Мои дети будут помогать, внуки мне будут помогать.

Практику розміщення в Харкові бігбордів з переліком підприємств, які виплачують зарплату нижче мінімальної Віце-прем’єр-міністр України схвалив. З його слів, уряд рекомендуватиме впровадження харківського досвіду іншим областям України.

 

Світлана Маренич