Чи доступне "Доступне житло?"

На державу сподівайся, а сам гроші збирай. Чиновники радять черговикам не покладати надії на безкоштовне житло і накопичувати гроші, аби підключитися до програми “Доступне житло”.

 

Зарплати за цінами на омріяні квадратні метри не встигають, бідкаються молоді фахівці та студенти, з якими спілкувалась наша знімальна група. Говорять, назбирати сімдесят відсотків вартості квартири за програмою доступне житло найближчими роками нереально.

Cергій Крупнов, аспірант ХНУ ім. В. Каразіна

Это тоже надо долго копить и зарплату хорошую иметь и кредит надо брать. Мне кажется, лучше кредит, потому, что когда накопишь – уже не надо будет как бы.


Зараз чимало молодих юристів та економістів працюють не за спеціальністю, а заробітку ледь вистачає на найнеобхідніше, каже Віта, майбутній економіст.

Віта Карпенко, студентка

Реально конечно найти квартиру, но очень трудно. Хватает только на продукты, одежду – и все. Даже снимать квартиру очень дорого – по 2- 1,5 тысячи- очень трудно.

Торік за програмою доступного житла в області отримали квартири тридцять п’ять родин, цьогоріч- сімдесят п’ять, звітують чиновники. У Дергачівському районі в офіційній черзі на отримання житла – більше півтисячі людей. Насправді тих, хто потребують квадратних метрів, може бути більше, припускає голова тамтешньої райдержадміністрації Володимир Кацуба. З його слів, до кінця року має бути створене комунальне підприємство, що зробить землевідведення під програми соціального та доступного житла. А з ділянками уже визначились.

Володимир Кацуба, голова Дергачівської РДА

И перенять в этом плане опыт наших соседей Белгородского района. Там каким образом это организовано? Делается землеотвод, подводятся коммуникации – электроэнергия, газ, вода индивидуально и часть участков реализуется для тех, кто желает строиться, процентов 70 остаются для работников социальной сферы. И затем включиться в программу доступного жилья, которая работает сегодня в области.

Багатодітні родини, інваліди Великої Вітчизняної війни, чорнобильці та афганці можуть розраховувати на безкоштовне житло, говорять в обладміністрації. За переконанням губернатора Харківщини Михайла Добкіна, ще одна проблема, що нею має опікуватися держава- житло для дітей-сиріт, які досягли повноліття. Мовляв, трохи більше десятої частини вихованців дитбудинків мають закріплене за ними житло.

Михайло Добкін, голова ХОДА

84% не знают, куда им идти потом, вот откуда такой высокий процент тех, кто имеет проблемы с законом среди категории сирот. Обязано государство – обязано.

Вартість квадратного метра квартири за програмою “Доступне житло”- від п’яти тисяч трьохсот гривень. У регіональному управлінні Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву розповіли, заплативши сімдесят відсотків вартості, можна вибрати оселю у п’яти будинках – в Харкові та Лозовій. Крім забезпечення житлом, програма має вивести зі сховків гроші у будівельний сектор економіки, кажуть у фонді.

Олександр Вензель, заст. директора регіонального управління “Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву”

Я не могу ответственно сказать: 10-20-25 еще семей до Нового года это получит. Но то, что динамика совсем другая, – это да. Для того, чтоб эффект был лучше, надо думать про докредитование.

А забудовники певні, глобально покращення ситуації на первинному ринку нерухомості залежить, насамперед, від банків та бажання чиновництва перерозподілити ресурси на допомогу людям у зведенні квадратних метрів.

Олена Глущенко, керівник служби маркетингу компанії “Авантаж”

В настоящее время основными покупателями жилой недвижимости являются люди, которые улучшают жилищные условия. Предпочтение складывается в пользу квартир в современных новостройках из-за изношенности вторичного жилого фонда.

Нині в області сорок п’ять тисяч людей чекають квартири десятиріччями. Та заплатити сімдесят відсотків від вартості доступного житла можуть поки що лише кількадесят родин. Чиновники обнадіюють: під час реалізації програми доступного житла надалі є можливість зменшити ціну квадратного метра.

Михайло Рабинович, начальник обл. управління містобудування та архітектури

На следующий год должна заработать 2-я часть этой программы. Это строительство на свободных территориях. Там за счет бюджетных средств могут быть построены подводящие инженерные сети. Там, где мы совместно с Минрегионбудом рассматриваем жилые квартиры и серии домов, максимально адаптированные под экономику.

Світлана Маренич