Чверть жителів Харківщини працездатного віку, що працюють “в тіні”, можуть лишитись без пенсії

Четверта частина жителів Харківщини працездатного віку фактично ніде не отримує легальних доходів. І від цього втрачають як самі громадяни, які погоджуються на заробіток у тіні, так і бюджет області, – повідомили в обл. управлінні фіскальної служби області.

зарплата в конверти

Однак навіть на легально оформлених працівниках роботодавці намагаються зекономити. За даними податківців, іще донедавна до них надходило чимало скарг щодо невиплати чи то несвоєчасної виплати зарплати. Або люди, які починали оформлювати пенсію, дізнавалися, що вони “на руки” отримували зарплату більшу, ніж її заносили до звітних відомостей. А саме за цими документами й нараховується пенсія. Втім, якщо враховувати пропоновані новації в пенсійному законодавстві, то взагалі без пенсії можуть залишитися саме ті 25% людей працездатного віку, які не легалізують доходи інколи по кілька років, – кажуть податківці.

Наталія Свєтош, заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області

Мы видим по 5 лет трудоспособное население, которое в течение 5 лет нигде не получали никакого дохода. Бороться с таким количеством людей силами нашей организации мы не сможем.  Высчитаем, сколько теряет местный бюджет от этого. Думаю, с вашей помощью, нашим усилиями мы победим этот 25%-й рубеж.

Світлана Маренич