Чого не вистачає аби вчасно завершити реконструкцію "Гоптівки"(відео)

Жити по коштах. В обладміністрацїі прогнозують – навряд чи з держбюджету дадуть більше грошей на реконструкцію прикордонного пункту пропуску “Гоптівка”, аніж передбачалось минулоріч. Як наслідок – осучаснити Гоптівку до ЄВРО можуть не встигнути.

 

Напередодні ЄВРО – прикордонним пунктам пропуску – особлива увага. Наразі, майже на три десятки мільйонів гривень побільшала вартість проекту реконструкції пункту пропуску “Гоптівка”, що на кордоні із Росією. Минулоріч, у грудні вона була на рівні сорока шести мільйонів. Нещодавно експерти провели додатковий моніторинг робіт. З’ясувалось – сума замала.

Наталья Хохлова, представник ТОВ “Укрекспертиза”

По состоянию на первое число 8-го месяца с учетом нынешних стоимостей она увеличилась до 76 млн. 750 тыс. грн. И мы ее утвердили.

Розпорядник бюджетних коштів на реконструкцію пункту пропуску «Гоптівка» – обласна митниця. Підрядника, що б взявся за реконструкцію за гроші, що їх передбачалось витратити раніше, не знайшлось. Причина – здорожчання будівельних матеріалів, порівняно із минулим роком. Лише металоконсрукції побільшали у ціні на п’ять тисяч гривень за тонну.

Cергій Іванов, начальник Харківської обласної митниці

С учетом того, что строительные цены не отвечали государственным стандартам и они были намного ниже. Я могу привести несколько примеров. Так асфально-бетон в то время в декабре месяце стоил 350 грн. за тонну. На сегодняшний день это с учетом новых цен – 805 грн. за тонну.

З остаточною вартістю робіт на Гоптівці визначаться в столиці, у четвер, в митному комітеті під час засідання експертної ради, розповів губернатор Харківщини Михайло Добкін. Реконструювати прикордонний пункт пропуску будуть у два етапи. Цьогоріч витратять двадцять мільйонів гривень, решту – в наступному році.

Михайло Добкин, голова ХОДА

Я даю очень мало шансов, что будет добавлено финансирование этому объекту. Вот программа есть, она принята и никто не будет ее пересматривать.

До ЄВРО – 2012 на міжнародному пункті пропуску “Гоптівка” планують збільшити кількість смуг. Нині їх п’ятнадцять, буде двадцять три. Завдяки цьому , удвічі зросте її пропускна здатність. “Гоптівка” прийматиме до трьох тисяч автівок та двадцяти тисяч людей на добу. Під час реконструкції роботу пункту пропуску не призупинятимуть.

Юлія Ляхова

httpv://youtu.be/yxYAUMcVF-w