Чи доведеться українцям платити за обов’язкове встановлення загальнобудинкових лічильників? (відео)

Платити лише за спожиті ресурси, за даними лічильників, встановлених за гроші споживачів комунальних послуг. Нині рівень забезпеченості будинків приладами обліку тепла становить близько 70-ти%, лічильниками гарячої води – на 8%, а холодної – на 37%, – повідомили в обласному департаменті ЖКГ. На початку серпня набув чинності закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Він передбачає обов’язкове встановлення лічильників. Зокрема, лічильники тепла у всіх житлових будинках оператори зовнішніх мереж мають встановити до 2-го серпня наступного року.

газ для дома

Після набуття чинності, Законом “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” забороняється приєднання до зовнішніх інженерних систем нових будинків, якщо вони не обладнані приладами обліку, – повідомили в департаменті житлово-комунального господарства. Лічильники тепла у помешканнях мають бути встановлені операторами мереж протягом року, води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових – протягом 2-х років.

Сергій Магдисюк, директор обл. департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури 

В случае после всех прошедших сроков здание, помещение будет получать услуги по теплу, воде без прибора учета, будет караться административным штрафом. Сума- от 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Газові лічильники , згідно із законом про комерційний облік природного газу, до 1-го січня наступного року мають встановити газорозподільчі підприємства, – говорять в обласному управлінні паливно- енергетичного комплексу. Однак встановлення будинкових приладів наразі ними призупинено. Мовляв, нині в інвестпрограмах на найближчий рік робиться акцент на встановленні індивідуальних лічильників газу. Бо немає їх переважно в тих помешканнях, де є лише газова плита. Там, де будинкові вузли обліку вже встановили, вони використовуються як технологічні прилади, а не як вузли обліку. А оплата нараховується за нормами споживання.

Олексій Белоцький, начальник обл. управління ПЕК

В этой программе на 17-18 годы уже отсутствуют общедомовые узлы учета. Все-таки нужны индивидуальные узлы учета, и до момента вступления в силу закона с 1.01. 2018 будут какие-то решения, мы работаем над этим.

Втім, анонсовована в столиці сплата за індивідуальними лічильниками лише за спожиту енергію і повний контроль споживачами витрат на комуналку все-таки не виключає надсилання тепловиками в рахунках дещо більших сум, – кажуть чиновники.

Сергій Магдисюк, директор обл.департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури 

Энергия приходит на обогрев всего дома, в том числе и мест общего пользования. Поэтому установка таких приборов учета говорит о том, что надо платить за все ресурсы, которые приходят в дом. И равномерно распределять между всеми жителями дома.

Чиїм же коштом мають встановлювати вузли обліку тепла, – це питання трактується нечітко. Зокрема, обласні можновладці кажуть, що в законі прописано встановлення лічильників за гроші споживачів. Однак не так однозначно роз’яснює це питання очільник Уряду в соціальній мережі.

За оцінками експертного середовища, -розповіли в обладміністрації, -прийняття документу дозволить знизити на три чверті обсяг необлікованих витрат води у внутрішньо-будинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом одного- трьох років у середньому на 15-20%. Що сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

Світлана Маренич