Чай, кава, капучіно – від майстра світлин

Саме таку назву обрав для своєї книжки Борис Михайлов, харків”янин і знаний у мистецьких колах фотохудожник. Книга, в якій зібрані роботи Михайлова за останні десять років, така собі розповідь з авторськими ілюстраціями про Україну та українців.

Роман довжиною у півстоліття. Стільки часу харків”янин Борис Михайлов присвятив справі свого життя – мистецтву фотографії. Зараз Михайлов живе та працює у Берліні . Натомість, у рідному місті він частий гість. Розповідає – Харків дарує натхнення , тож працювати любить саме тут. Незважаючи на поважний вік , фотограф є справжнім генераторм ідей. У Бориса Михайлова власна манера створення світлин . Себе він називає реалістом. В його роботах – миттєвості життя , що їх пересічна людина не завжди і помітить.

Борис Михайлов, україно-німецький фотохудожник

Всю жизнь я отслеживал ту версию, которая связана с реакцией на окружающюю вещь. Не реакции на искусство, которые вот посмотрел книжку, ага, а потом сделал по ней еще какую-то свою версию, а все время реакция идет на то, что ты видишь вокруг.

” Чай, кава, капучіно ” – назва книжки, що її Борис Михайлов презентував у муніципальній галереї. У виданні – світлини майстра за останні десять років , своєрідна творча розповідь митця про Україну та українців. Вулиці, сквери, околиці та базари . Життя таке, яким воно є – каже про книжку директорка галереї Тетяна Тумасян. Реалії без прикрас , у світлинах відчувається подих сучасності.

Тетяна Тумасян, директор муніципальної галереї

Вот такой он отражатель нашей с вами жизни, честный, принципиальный и в тоже время поэтический. Ведь на самом деле в этих фотографиях, которые иногда кажуться такими будоражащими, провокационными, там есть и своя лирика, ну и провокация, главное, там есть правда жизни.

Борис Михайлов – лауреат найпрестижніших премій в царині фотомистецтва . В їх числі – і так звана Нобелівська премія для фотографів , а саме відзнака Фонда Хессельблат. У рідному місті Михайлова завжди раді бачити і він пообіців – приїде ще не раз.

Єлизавета Дергачова.