Центр Українсько-Польського розвитку відкрили в Харкові

Центр українсько-польського розвитку відкрили в Харківському університеті внутрішніх справ. Його мета — налагодити співпрацю між українцями та поляками в сфері правоохоронної діяльності.

розвиток

Скільки мов ти знаєш — стільки разів ти хороший спеціаліст, перефразовують класиків у Харківському університеті внутрішніх справ. Тепер майбутні поліцейські можуть вивчати ще й польську мову в стінах власної alma mater, де відкрився Центр українсько-польського розвитку. Нові знання в майбутньому допоможуть правоохоронцям спілкуватися як з польськими колегами, так і з туристами без перекладача. Особливо актуально це для курсантів, які приїхали із західних областей України і після закінчення вишу будуть нести там службу.

Януш Яблонський, Генконсул Республіки Польща у Харкові

Поліція — це безпека. Знаючи польську мову, я маю надію, поліція буде краще працювати

Крім того, планується навчати і викладачів. Зокрема, до Вищої школи поліції в Щитно буде направлена делегація для вивчення передових методик виховання правоохоронців.

Валерій Сокуренко, ректор ХНУВС

І, повірте, можна говорити, що ми досконалі, що ми передові, але вчитися ніколи не запізно. Я впевнений, що це буде практичний зрозумілий результат

У перспективі – налагодження контактів не лише з польський науковцям в сфері права, а й з польською поліцією. Досвід західних сусідів допоможе більш швидко та ефективно реформувати правоохоронну сферу в Україні, певні в університеті.

Олексій Максимов, директор обл.департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами 

Важливим елементом є співпраця з європейськими інституціями щодо забезпечення реформування і наближення безпекового сектору, максимально наближеного до мешканців області

Приділятимуть у Центрі увагу і гуманітарно – освітнім питанням. Першим проектом Центру українсько-польського розвитку стала фотовиставка “Правда і пам’ять. Катинський злочин”, який ознайомить курсантів з правдою розстрілу польських військовополонених під Харковом у 1940-му році.

Людмила Грубнік