Бути відповідальним господарем у власній оселі (відео)

У Харкові наразі існує вісімсот об’єднань співввласників баготоповерхових будинків. Їх мешканці відмовились від послуг жеків та самі опікуються утриманням власного будинку. Чи на користь самим співввласникам такі зміни?

 

Відремонтований дах, нові труби і дитячий майданчик. Мешканці одного з будинікв по вулиці Дерев’янка розповідають – вони одними з перших у Харкові створили об’єднання співвласників багатопвоверхових будинків і навели лад у власній оселі. Дах відремонтували три роки тому, а цьогоріч замінили труби та встановили гойдалки, від яких місцева малеча у захваті.

Настя і Ксюша, харків’янки

Нам очень нравиться. Теперь можно кататься на качелях и не надо тут сидеть на лавках скуковать.

Керівник місцевого об’єднання Тамара Єна розповідає – мешканці будинку щомісяця сплачують півтори гривні за квадратний метр. Ці кошти зберігаються на спеціальному рахунку. Співвласники квартир самі вирішують, з якими комунальними підприємствами мати справу і куди витрачати гроші.

Тамара Єна, кервіник ОСББ “Ліс”

Мы сами заключаем договора с организациями, которые предоставляют нам услуги – харьковэнерго, например. Перечисляем деньги им на счет. Мы сами себе хозяева, сами планируем, в какой очередности что нам надо ремонтировать.

З усіма питаннями члени об’єднань можуть звернутись до спеціальної асоціації. Наразі до неї входять майже дві сотні об’єднань – розповідає керівник асоціації Олег Новіков. За його словами, зазвичай звертаються з питаннями щодо співпраці з комунальниками.

Олег Новіков, директор Асоціації підтримки житлових кооперативів

В том числе и в отношении тарифов, так же и в отношении комунальных предприятий КП Вода, Харьковлифт, это и установка счетчиков, и ряд основных положений, которые касаються кооперативов и ОСББ.

Ті, хто вирішив самостійно опікуватись власним будинком, можуть отримати допомогу з міського бюджета. Відповідна програма працює вже чотири роки. За її умовами, місто частково фінансує капітальні ремонти.

Олександр Беляцький, начальник відділу контролю за діяльністю житлових кооперативів та ОСББ

Согласно программы потдержки жилищных кооперативов, 80% выделяются из городского бюджета, а 20% – от кооператива.

Цьогоріч на такі роботи планують витратити шість мільйонів. На ці кошти вже відремонтували сорок дахів, ще півтора десятки мають полагодити у вересні.

 

Анастасія Горєлкіна