Будівництво фан-зони добігає кінця, а харківський віщун – тхір Фред робить перші прогнози

Його годуватимуть відбірною яловичиною, за ним наглядатимуть медики та щодня протягом Єврочемпіонату привозитимуть лімузином як VIP-гостя у супроводі харківських красунь. Фред у боргу не залишиться – його робота передрікати результати футбольних матчів. Харківський тхір став символом футбольних баталій ЄВРО 2012. Принаймі за результатами перших його прогнозів за 3 матчевих дні головну фан-зону відвідає не менше 200 тисяч вболівальників.

 

Трирічного тхора на ім’я Фред вибрали головним віщуном всіх матчів ЄВРО 2012. Перед кожним футбольним поєдинком його спеціально привозитимуть на площу Свободи, аби він спрогнозував переможця футбольного поєдинку. На роздуми Фред матиме цілих 15 хвилин.

Олег Катков, режисер офіційної фан-зони ЄВРО 2012 в Харкові

Ежедневно хорек будет иметь в фан-зоне ровно 15 минут и за эти 15 минут он должен предсказать какая команда будет выигрывать. Соответственно будут две мисочки с его любимым кормом, флаг той страны, которая будет играть.

Сам тхір-віщун – корінний харків’янин, родом із Харківського зоопарку. Зараз Фред проходить тренування. У зоопарку йому вмикають футбольні матчі. Хоча раніше у нього таких талантів не помічали, про те, на тваринку покладають великі сподівання.

Олексій Григор’єв, директор Харківського зоопарку

Когда обратили внимание на его способности, то подумали о том, что из него будет хороший предсказатель, насколько из него будет хороший предсказатель – я не знаю.

За словами організаторів, результати пророцтв Фреда будуть порівнювати із іншими українськими звірями-віщунами. Поки Фред знайомився із журналістами, він встиг пооблизувати господаря зоопарку. Позаглядати в об’єктиви камер. Та вперше спробувати себе у ролі віщуна! Щоправда умови експерименту трохи спростили – між яйцем та м’ясом тхір обирав недовго. Результат – прогноз – за три матчевих дні, головну фан-зону Харкова відвідає 200 тисяч вболівальників. А на площі – робота на фінішній прямій. У центрі – купол, так звана VIP-зона.

Сергій Харьков, керівник проектом “Офіційна фан-зона ЄВРО 2012” в м.Харкові

Единственное место, которое будет выделено – это вот эта часть. Значит, тут предполагаются 3 площадки. Первая – это VIP-зона. Вторая площадка – это будет зона для медиа, то есть СМИ, для прессы, она уже монтируется, вот видите. Третья площадка – это зона для людей с ограничеными возможностями.

Робочі вже почали спорудження сцени, над якою згодом установлять екрани. У процесі і монтування кафе і входи та виходи в головну фан- зону. Керівники проекту запевняють, 5 червня головний майданчик для вболівальників буде готовий. Загалом на ньому зможе поміститися більше 40 тисяч футбольних фанатів. Сюди повболівати за улюблену команду зможуть приходити не тільки іноземні гості, а й українці.

 

Леся Кочержук