Боротьба із зарплатними боргами на Харківщині у стадії кульмінації(відео)

Підприємствам- боржникам на обласному рівні намагаються допомогути отримати вигідні держзамовлення. Натомість, і їх керівникам радять з неба погоди не чекати та попереджують про прокурорське реагування.

Ліквідовувати зарплатні борги та прострочені виплати  до Пенсійного фонду державним промисловим гігантам останнім часом  не стало легше- борги зростають, –  кажуть в обласному управлінні соцзахисту.

Олена Захуцька, начальник обл.  управління  праці та соцзахисту

Борги з  початку року зросли на 77 мільйонів  до 177 мільйонів, за рахунок зростання боргу  на 3-х найбільших підприємствах. Це авіазавод, Малишева, з-д Шевченка.

Борг робітникам  у три зарплати днями  погасив ХАЗ    – звітують керівники авіабудівного підприємтва  . А до середини червня із заводчанами розрахуються повністю. Йдеться  майже про  тридцять мільйонів.

Олександр Дагаєв, заступник гендиректора  Харківського авіазаводу

После погашения задолженности  в июне во втором полугодии будем повышать  зарплату  с учетом:  по году  превысит 20 %.

На заводах, де людям завинили зарплату , вдались і до непопулярних заходів.

Андрій Зима, заступник ген. директора ДП “Завод імені Малишева”

Скорочено чисельність  управлінсько- адміністративного персоналу на 470 чоловік. За счет цього-  економія фонду зарплати около 800 тисяч гривень. Загальний фонд – 5 мільйонів гривень. Все эти люди рассчитаны.

В”ячеслав Покриш, ген.директор Харківського електромеханічного заводу

Мы еще сократим людей- целые отделы не нужны. Деление пройдет дальнейшее по заводу. Мы переведем 200 человек на машинное производство, 150 останется на  станционно- програмном производстве.

Наразі,  у третині районів області зарплатних боргів немає, – рапортують чиновники. Проте, загальна сума заборгованості на підприємствах Харківщини  чимала-  більеш півтори сотні мільйонів. В обладміністрації вважають – час вдатися до прокурорського реагування.
Світлана Маренич