Більше потужності для нової підстанції

Незабаром у Дергачах з’явиться своя власна підстанція. Раніше електроенергія в район надходила від залізниці. За словами співробітників Харківобленерго, це було ненадійно і потужність була обмежена. Нова підстанція повністю забезпечить електрикою не тільки Дергачівський район, але і райони міста Харкова та майбутні об’єкти до ЄВРО. Більше половини робіт на підстанції вже виконали.

 

Нова підстанція Дергачі у два рази більше всіх інших Харківських підстанцій. Це забезпечить надійніше енергопосточання, кажуть енергетики. За потужністю нову підстанцію порівнюють із підстанцією “Перемога”. Вона має напругу сто десять кіловольт. Харків розвивається і більшість підстанцій вже не витримують напруги, яка збільшується кожного року, каже віце-губернатор Володимир Бабаєв. Нова підстанція забезпечуватиме електроенергією майже весь населенний пункт Дергачі та частину Харкова.

Володимир Бабаєв, перший заступник голови ХОДА

Город Харьков в целом, метрополетен. Идет разгрузка центральной части и таким образом у нас не возникает проблем включения новой пятизвездночной гостинницы, которая строится на площади.

На підстанції вже повністю змонтували підземну частину обладнання. А це майже стільки ж, які і зовні, каже генеральний підрядник Ігор Білецький. Наразі тривають зовнішні роботи. Нещодавно повністю змонтували відкритий розподільний пристрій. Він потрібен для роботи в аварійних ситуаціях. З його допомогою включатимуться та виключатимуться інші пристрої.

Ігор Білецький, генеральний підрядник

Там стоит телеметрия телемеханика, которая отслеживает все параметры работы энергетической системы в целом. Где-то могут произойти сбои на какой-то подстанции, которая вообще к этому объекту не имеет отношение, а тут произойдут какие-то действия, которые не дадут испортить именно этот объект.

Будівництво в цілому йде за графіком, каже голова правління “Харківобленерго” Сергій Кірік. За його словами, на окремих об’єктах невеликі затримки, на інших – йдуть з випередженням. Повна вартість будівництва – майже сто тридцять мільйонів гривень. Все за рахунок Обленерго. Понад вісімдесят відсотків грошей піде на купівлю обладнання. Майже усі фірми працюють за передоплатою, кажуть енергетики. За їхніми словами, якщо збільшиться кількість боржників перед обленерго, вони не зможуть виділяти гроші на будівництво.

Сергій Кірік, голова правління АК “Харківобленерго”

Нельзя смонтировать другое оборудование не смонтировав предидущее. Все завязано технологически и дальше будет намечаться. Вот те почти 75 миллионов гривень, которые мы уже заплатили по данной стройке, они пока поддерживают нормально строительство.

Нову підстанцію планують ввести в експлуатацію вже наприкінці осені.

 

Юлія Ляхова