Більше половини Харкова з теплом

Утеплив стіни, поміняв старі вікна – не замерзнеш у квартирі до підключення тепла. Як кажуть у Харківських тепломережах, на початок сьогоднішнього дня у Харкові з теплими батареями дві третини житла. Швидше тепло надійшло до малоповерхових будинків.

 

Мінус п’ять уночі відразу розділили харків’ян на тих, у кого вже тепло, і тих, кого теплий одяг та гарячий чай уже не зігрівають. Жителька вулиці Астрономічної Ольга – поки в очікуванні тепла.

Ольга, жителька вулиці Астрономічної

Астрономическая – нагорный район, может, из-за этого. Может, как говорят, первые – пятиэтажки, детские учреждения, а потом – жилые дома. Но соседний дом отапливается, а мы пока мерзнем.

Три дня в Харкові у гості з Кременчука Любові теж виявилися холодними. Каже, спасибі, що в готелі видали дві ковдри.

Любов, мешканка Кременчука

В гостинице “Экспересс” на вокзале остановились – двухместный номер, вода горячая есть, обслуживание хорошее, но очень холодно. Мы здесь как гости. И было б приятно, если б было потеплей.

Запуск тепла технічно можливий тільки протягом десяти днів. Тож до двадцять п’ятого жовтня потеплішають батареї в усіх помешканнях городян, запевняють у Харківських тепломережах. Усе житло розділено на п’ять черг. У першу чергу з теплими батареями – малоповерхові будинки та висотки, які стоять нижче котелень, що опалюють їх.

Сергій Андрєєв, генеральний директор КП “Харківські теплові мережі”

Если высотные дома расположены выше источника, то они включаются в последнюю очередь. На сегодняшний день влючение жилых домов составляет 60%. Думаю, прогнозно к концу дня будет 81- 82 %, по итогам сегодняшнего рабочего дня.

Облік теплопостачання ведеться по кожному будинку, тому оплата почне нараховуватися з моменту запуску теплоносія, запевняють у тепломережах. Харків’янка Ольга Леонідівна каже: попри те, що тепло до її квартири ще не подали, від холоду вона не потерпає. Весь секрет – в утепленні помешкання. Мовляв, треба звернути увагу на місця у квартирах, через які втікає тепло.

Ольга Леонідівна, харків’янка

Сделали мы стены, утеплили окна, вот это и состоит – в комнатах держится тепло.

Щодо кількості аварій мереж у період початку опалювального сезону, то, за даними тепловиків, порівняно з минулим роком, їх не стало більше.

Світлана Маренич